Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girin :
 
x
Seri Nokta Başvuru
Seri Nokta Başvuru Sorgulama

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

Haberler 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ
10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ

Gazi Mustafa Kemal vefat yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Çekmeköy’de de rahmet ve minnetle anıldı.

 

Gazi Mustafa Kemal vefatının 79. yılında  Çekmeköy’de anıldı.  Turgut Özal Bulvarı’nda düzenlenen programa; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, İlçe Müftüsü Muhammet Suiçmez, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Çelenk koyma töreni ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saat 9’u 5 geçe çalan siren sesiyle yüzlerce vatandaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için saygı duruşuna geçti.

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Vefatının 79. Yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü  rahmet ve minnetle anıyorum,” dedi.

 

 

Anma Programları özel bir okulda devam etti

 

Anma programları Çekmeköy'deki özel bir okulda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda öğrenciler Gazi Mustafa Kemal'i anlatan gösteriler düzenledi. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz adına programa katılan belediye başkan yardımcısı Şenol Çetin, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansızla birlikte resim şiir kompoziyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.