Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girin :
 
x
Seri Nokta Başvuru
Seri Nokta Başvuru Sorgulama

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

Haberler SİNEMA VE KADIN
SİNEMA VE KADIN

Çekmeköy Belediyesi'nin düzenlediği Sinema Akademisi'ne konuk olan ünlü oyuncular, Ayfer Dündar, Fatoş Kabasakal, Öznur Serçeler ve Duygu Yürükçe akademi öğrencilerinin sorularını cevapladılar.

 

Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Sinema Akademisi’nin 4’üncü haftasında "Türkiye’de Sinema ve Kadın" konusu konuşuldu. Ünlü oyuncular Ayfer Dündar, Fatoş Kabasakal, Öznur Serçeler,  Duygu Yürükçe'nin konuk olduğu programda;  oyuncular öğrencilerle sinema deneyimlerini paylaşırken, Türkiye’de kadın oyuncu olmanın avantaj ve dezavantajlarını anlattılar.

 
Oyunculuğa tiyatro ile başladığını belirten Duygu Yürükçe, “2006 yılında okumaya başladım. 2011 yılında mezun olduktan sonra Devlet Tiyatrosu seçmelerine katıldım. Çok güzel bir rol denk geldi. Çok iyi sanatçılarla oynadım. Müthiş heyecan vericiydi benim için. Altı, yedi yıl tiyatroda devam ettim; Çok güzel rollerde çok iyi yönetmenlerle devam ettim. Daha sonra televizyona geçiş yaptım bir dizi ile. Fatoş ile de o dizide tanıştık biz ," dedi. 


Oyunculuk için çok çaba harcadığını belirten Fatoş Kabasakal, "Ben alaylıyım, tabii ki bir çok eğitim aldım. Kafaya takmıştım oyuncu olmayı ama nasıl olacağım konusunda bir fikrim yoktu. Sonra bir görüşme oldu. Bir aşk hikayesiydi. Bana 'at binebiliyor musun ?' dediler. Ben de 'acayip at binerim' dedim. 'Yüzebiliyor musun?' diye sordular, ben de yine 'acayip yüzerim' dedim. Ben oraya gidip bir şey yapamayınca şok oldular. Ama ben çok istiyorum oyuncu olmayı dedim. Öyle başladım. Buralara geldim. Siz de pes etmeyin, " dedi.