Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girin :
 
x
Seri Nokta Başvuru
Seri Nokta Başvuru Sorgulama

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

Haberler UZAY TEKNOLOJİLERİ MERKEZİ AÇILDI
UZAY TEKNOLOJİLERİ MERKEZİ AÇILDI

Çekmeköy Belediyesi tarafından uzay teknolojilerini öğrencilere sevdirmek amacıyla yapılan Uzay Teknolojileri Merkezi açıldı.

Çekmeköy Belediyesi, öğrencilere uzay bilimlerini sevdirmek ve eğlenceli bir şekilde öğretmek amacıyla Uzay Teknolojileri Merkezi’ni hizmete açtı. Çekmeköy Taşdelen Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Adnan Menderes Kültür Merkezi içinde açılan Uzay Teknolojileri Merkezi’nin açılışına Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

 

 

Merkezin açılışında konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Farklı okullardan gençlerimizi buraya getirip buradan faydalanmaları için elimizden geleni yapacağız. Bunu yapmamızdaki gaye gençlerimizi bilime teknolojiye ve geleceğe en iyi şekilde hazırlamak. Burası çok önemli bir şans. İnşallah içinizden Aziz Sancarlar, Recep Tayyip Erdoğanlar çıkacak. İnşallah ülkesine bayrağına hizmet eden bilim adamları sizlerin arasından çıkacak” dedi.

 

 

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız “ Bugün sadece ilçemizin değil İstanbul’umuzun Anadolu yakası içinde önemli bir projeye imza atıyoruz. Başkanımız ve ekibini bir mülki amir olarak tebrik ediyor, heyecanlandığımı belirtmek istiyorum. Bugün açılacak merkezle Anadolu yakasında bulunan ilçelerden bir çok  öğrenci bilimsel olarak buradan istifade edecek. Buda ilçemiz açısından ayrı bir gurur. Başta başkanımız olmak üzere bu merkezin açılmasında emeği geçen; ekibine, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum,” dedi.

 

 

Yapılan konuşmaların ardından merkezin açılışı yapılırken protokol üyeleri merkezi gezdi. Uzay Teknolojileri Merkezi’nde Ay yüzeyine yapılan ilk yolculuğu eğlenceli şekilde sunan Ay simülatörü, yüzeyinde parçacık toplama imkanı sunan Mars simülatörü, Güneş Sistemi Modeli, Bing Bang sanal gerçeklik gözlüğü, Yıldız haritası, girdap tüneli, Apollo 11 uçuş kabini ve uzaya dair bir çok şey bulunuyor. Merkez öğrenciler tarafından randevu alınarak gezilebilinecek.


Merkezi gezen öğrenciler, Ay üzerinde yolculuk yaparken Güneş ve gezegenler üzerinde inceleme yapma imkanı buldu. Yapılanlardan oldukça mutlu olan öğrenciler, sık sık merkeze gelmek istediklerini söyledi.