Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girin :
 
x
Seri Nokta Başvuru
Seri Nokta Başvuru Sorgulama

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

Haberler YENİ NESİL BİNALAR İÇİN TEKNİK EĞİTİM
YENİ NESİL BİNALAR İÇİN TEKNİK EĞİTİM

İklim Değişikliği Alanında Kamu Bilincinin Artırılması ve Paydaş Kapasitesinin Geliştirilmesi” hibe programı kapsamında hibe alan ve İstanbul Valiliği, Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi, ENVER ve EYODER’in iştirakçi, Özyeğin Üniversitesi’nin proje sahibi olduğu “Yeni Nesil Binalar İçin Teknik Eğitim Projesi” açılış toplantısı Özyeğin Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirildi

 

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) tarafından desteklenen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yararlanıcısı olduğu “İklim Değişikliği Alanında Kamu Bilincinin Artırılması ve Paydaş Kapasitesinin Geliştirilmesi” hibe programı kapsamında hibe alan ve İstanbul Valiliği, Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi, ENVER ve EYODER’in iştirakçi, Özyeğin Üniversitesi’nin proje sahibi olduğu “Yeni Nesil Binalar İçin Teknik Eğitim Projesi” açılış toplantısı Özyeğin Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Pınar Mengüç’ün konuşmasıyla başlayan toplantıda Çekmeköy’ün diğer ilçelere ve tüm Türkiye’ye müfredat ve mevzuat konusunda model olacağı vurgusu yapıldı. Programa Çekmeköy Belediyesi temsilen katılan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin bu tip projelerin Çekmeköy’ü eğitim ve kültür vadisi olma misyonunun yanı sıra, doğal güzelliklerin korunması için de önemli olduğunu vurguladı. Ardından Yüksek Mimar Yasemin Somuncu tarafından projenin tanıtımı gerçekleştirildi.

 

 

8 ay sürmesi planlanan projede Çekmeköy Belediyesi sınırları içerisinde yer alan; Taşdelen İMKB,Nesrin Uçmaklıoğlu ve Hüseyin Avni Sipahi Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri'nde gerçek zamanlı izleme ile doğalgaz ve elektrik tüketimlerinin takibi ve iç mekan kalite parametrelerinin değerlendirmesi yapılarak, veri toplanacak.  Toplanılan veriler eşliğinde yapılacak mevzuat ve müfredat taraması ile kılavuzlar oluşturulacak.  Bu kılavuzlar düşük enerjili binalar için yenileme çalışmalarında, belediyenin imar mevzuatına enerji verimliliği boyutunun eklenmesinde ve mesleki ve teknik okulların müfredatında enerji verimliliği modülünün oluşturulmasında kullanılacak.  Çekmeköy’de tohumları ekilen enerji verimliliği konusunda kültürünün diğer ilçelere ve illere yayılması ve gelecek nesillere aktarılması hedefleniyor.