Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Özgeçmiş

14 Mart 1974’te Erzincan / Otlukbeli’nde doğdu. İlkokulu Erzincan’da tamamladıktan sonra Ortaokul ve Lise eğitimine Üsküdar İmam Hatip Lisesinde devam etti. 1994 yılında Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Azerbaycan / Bakü Devlet Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 2000 yılında mezun olarak üniversite eğitimini tamamladı.

2001 Yılında YÖK Denkliği aldı. Gençlik yıllarında sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir yaşamı tercih etti. Genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilendi.2004-2007 yılları arasında Ümraniye Kültürlü Gençlik Derneği Kurucu Başkanı olarak 3 yıl başkanlık yaptı. Daha sonra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Aktif siyasi hayatına 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nde Ümraniye İlçe Kurucu Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak başlayıp, 5 ay sonra Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlendi.

Sonrasında AK Parti Ümraniye İlçe Seçim İşleri Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2008- 2014 yılları arasında Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanlığı Kurucu İlçe Başkanı olarak görev yaptı. İl ve Yerel Yönetimler düzeyinde, 2004-2009 Yılları arasında Ümraniye Belediye Meclis Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Ak Parti Grup Sekreterliği, Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komisyon Başkan Vekili ve Raportör görevlerini yerine getirdi. 2014 yılı itibariyle Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Yerel yönetim olarak yapılan ulusal ve uluslararası birçok projede koordinatörlük görevlerinde bulundu.31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde Ak Parti'nin Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi oldu ve Ak Parti Grup Başkanvekili görevine getirildi. Evli ve üç çocuk babası olan YÜKSEL, İngilizce, Rusça ve Azerice bilmektedir.