Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliğinde Doyası Eğlendiler

3 Aralık 2021, Cuma

Özel gereksinimli çocuklar Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonda doyasıya eğlendi

Çekmeköy Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde düzenlediği etkinlikte yüzlerce özel gereksinimli çocuk ve ailelerini doyasıya eğlendi. Yüz boyama etkinlikleri, oyunlar, palyaçolar, sürpriz hediyeler, patlamış mısır, pamuk şeker, geleneksel Osmanlı macunu gibi ikramlar ve doyasıya eğlencenin yer aldığı program Merkez Mahallesi’nde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yapıldı.

Programa Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın  İlhan, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak özel gereksinimli çocuklar ve aileleri katıldı.

Programda selamlama konuşması yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,   engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında yanlarında olmaya çalışıyoruz diyerek sözlerine başladı. Başkan Poyraz;  “ Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Sadece bugün değil her zaman sizlerin yanındayız. 13 yıldır bu şehrin özel gereksinimli bireylerine, ailelerine nasıl yardımcı olabiliriz, bunun mücadelesini veriyoruz. Engelli araçlarımızla evlatlarımızı ve sizleri alarak ister çay içmeye, ister yemek yemeye, ister gezmeye nereye gitmek istiyorsanız oraya götürerek sizlere bir nebze olsun nefes alacak bir imkan sunuyoruz. Bugün içinde bulunduğumuz bu muazzam tesis a’dan z’ye engelli kardeşlerimiz için dizayn edildi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la beraber açmayı düşünüyoruz inşallah. Bu tesiste emeği geçen ekibime, bu müesseseyi işletecek olan müdürlüğümüze ve başkanlığımıza şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Onların bir gülücüğü dünyalara bedel”

Etkinliğe katılan vatandaşlardan Selma Yaşar, ”Etkinlik çok güzel, çocukların eğlenmesi çok güzel. Onların bir gülücüğü dünyalara bedel. Oğlumu da getirdim kardeşiyle birlikle güzel vakit geçirsinler diye. Farkındalık olması için, onun da diğer hayatları görmesini istedim. Çünkü herkes gördükçe, yaşadıkça bazı şeyleri fark edebiliyor. Normal insanlara anlatmak zor geliyor anlamıyorlar çünkü. Bizler bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyoruz. Benimle birlikte mücadele eden bütün öğretmenlerimize, bütün hastanelerde olan herkese ve belediyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Ne zaman yardım talebinde bulunsak bizleri asla geri çevirmediler. Bundan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

Kültür Sanat, Eğitim ile ilgili diğer haberler