Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

30 Ağustos 2021, Pazartesi

Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluş savaşı kahramanları rahmetle anıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Taşdelen Atatürk Anıtı'nda sabah saat 09:00'da düzenlenen programda; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri, Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve  Çekmeköy İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Bora İlker Demir  tarafından Atatürk anıtına sunuldu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunun ardından şanlı bayrağımız İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekildi. Ardından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı tören alanında okundu.

Çekmeköy Belediye Başkanı “ Tüm dünyaya; Türk milletinin millî birlik ve beraberlik şuuru içinde, sonsuza kadar hür ve bağımsız bir şekilde yaşayacağını  bir kez daha gösteren Büyük Taarruz Zaferi’nin 99.yıl dönümünde bu azız vatanı bizlere miras bırakan Gazı Mustafa Kemal Atatürk'ü, şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun,” dedi.

Kültür Sanat ile ilgili diğer haberler