Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Aileler Tapularına Kavuşuyor

21 Ocak 2022, Cuma

Çekmeköy Belediyesi’nin yaptığı titiz çalışmalar sonucunda mülkiyet sorunu bulunan aileler tapularına kavuştu.

Çekmeköy Merkez Mahallesi’nde bulunan eski 3157 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan  17.000 m² ‘lik alanda yaklaşık 35 ailenin 30 yıldır süre gelen mülkiyet sorunu 2021 yılında yapılan  çalışmalar sonucu çözüme kavuşturuldu.

Öncelikle Merkez Mahallesi’nde bulunan eski 3157 numaralı parselin ifrazı gerçekleştirilerek;  4072, 4105, 4107, 4108 ve 4110 parsellere ayrıldı. Milli Emlak’tan 4706 sayılı yasa gereğince bu parseller talep edildi. Talebe istinaden bu 5 parselin tapu Müdürlüğü’nde Çekmeköy Belediyesi adına tescili gerçekleştirildi. 2021 yılında hak sahipleri belirlenerek kadastro ve tapu müdürlüğünde yapılan çalışmalar neticesinde işlemleri tamamlanan tapular ailelere verilmeye başlanıyor.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen tapu teslim töreninde konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “Evlatlarınızla, çoluğunuzla çocuğunuzla kazasız belasız bu aldığınız tapularda, evlerde, konutlarda sonrasında yapacağınız yeni konutlarda oturmayı rabbim nasip eylesin. Tapuların alınmasında emeği geçen Emlak İstimlak Müdürümüz ve personellerinde burada.  Allah razı olsun kendilerinden. Büyük bir çaba sarf ettiler. Bölgede tapu bekleye başka vatandaşlarımızda var, onlar içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. En kısa zamanda inşallah onlarıda çözeceğiz. Çünkü biz milletimizin tamamen yanında olmak için çalışıyoruz. Mücadele hayır içinse doğru netice alabiliyorsunuz. Biz bu işin hayırlı olduğuna inandığımız için her türlü gayrette sizlerin yanınızdayız, “ dedi.

Genel, Çevre ile ilgili diğer haberler