Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ALEMDAĞ VE ÇATALMEŞE MAHALLE SAKİNLERİNİ BAŞKAN ÇERKEZ DİNLEDİ

24 Mayıs 2024, Cuma

Çekmeköy Belediye Başkanı Alemdağ ve Çatalmeşe Mahallesinde ikamet eden mahalle sakinlerini dinledi.

‘‘Halk Günü Değil, Halkın Günü’’ sloganıyla başlayan ve bütün mahallelerde yapılacak olan halk buluşmalarının üçüncüsü Alemdağ ve Çatalmeşe Mahallesinde gerçekleşti. Çekmeköy Belediye Orhan Çerkez’in ev sahipliğinde Alemdağ Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya; belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri Alemdağ Mahalle Muhtarı Cengiz Yıldız, Çatalmeşe Mahalle Muhtarı Hakan Eren ve  vatandaşlar katıldı.

Başkan Çerkez Mahalle sakinlerinden gelen yol, okul, sosyal tesis, taziye evi, kültürel etkinlik, spor tesisi, pazar yeri, mesire alanları, imar planları, iskân durumu, tapu, kültür merkezi kullanımı, istihdam, ev kadınları için sosyal alanlar, Ubeydullah Cami için destek, ormanların halka açılması, trafik, ilaçlama, hafriyat, sokak temizliği, kentsel dönüşüm, market denetimleri ve ulaşım gibi çeşitli konularda gelen talep, istek, şikâyet ve önerileri Başkan Çerkez not aldı.

 Siyaset Bitti Şimdi Hizmet Zamanı

 Gerçekleşen halk buluşmasında Başkan Çerkez; ‘‘ Seçim 50 gün önce bitti. Herkes seçimini yaptı. Zaman hızlı geçiyor. Seçim öncesi ve sonrasında yaptığımız çalışmalarda mahallerin sorunlarını biliyoruz. İşte bundan dolayı biz yerinde çözüm için size geldik. Şimdi hizmet zamanı biz de  hakkaniyetli bir yönetim sağlayacağız. Bu yönetimden bütün Çekmeköy halkı memnun kalacak. Biz problemleri çözmek için geldik. İmar durumunu hak kaybı olmadan vatandaşlara anasının helal sütü gibi halka vermek istiyoruz. İmarda ve ekmek de siyaset olmaz. Kangren haline gelen mülkiyet sorununu ve imar durumlarına el atacağız; bunlar için zaman lazım.  Samimiyetle sorunları çözeceğiz. İmar durumunda toprak sahibi, müteahhit ve belediye mağdur. İnsanları zor duruma sokmadan bu işleri çözmeye çalışacağız. 50 günlük mesaimizde 30 günü İBB ile koordineli şekilde çalışmaları yürütmek için gidip geldik. İBB, İmar Planlama Daire Başkan ile görüşmelere yaptık. Yapmaya devam ediyor,  mesai harcıyoruz. Biz Garibanların yanında olacağız.  Metro, Taşdelen’e gelecek (!) Ödeneği hazır. Metro da zaman ve yatırım isteyen bir konu. Sağlık ocaklarını hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Bu konu da mağdur olmayacaksınız. Otobüs ring seferleri ile alakalı yeni toplantı yaptık. Köyden mahalle statüsüne geçen dört mahallemizdeki çocuklar için metroya servis koyduk” dedi.  

 

 

 

Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması