Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

BAKAN KACIR’DAN CREA CENTER ÇEKMEKÖY’E ZİYARET

4 Mart 2024, Pazartesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Crea Center Çekmeköy yerleşkesini ziyaret etti. Bakan Kacır Başkan Poyraz ile merkezi gezerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, kullanıcılarına endüstri alanında birçok destek sağlayan Çekmeköy Belediyesi'nin vizyon projelerinden biri olan Crea Center’ı ziyaret etti. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ‘ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete; Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimoğlu ve Bilişim Vadisi Genel Müdürü İsmail Erkam Tüzgen katıldı. Bakan Mehmet Fatih Kacır Başkan Ahmet Poyraz ve beraberinde ki heyet ile yerleşkeyi gezerek merkezden faydalanan kullanıcıların yenilikçi ve yaratıcı çalışmalarını yerinde inceleyerek sektöre olan katkıları değerlendirdi.

Ziyaret sırasında, Çekmeköy Belediyesi'nin liderliğinde yürütülen projenin, kültürel ve yaratıcı endüstrilerin gelişimine önemli katkılar sağlayacağı vurgulandı. Crea Center'ın, bireylerin ve şirketlerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına olanak tanıyarak, ülkenin ve ilçenin ekonomik çeşitliliğini artırabileceği belirtildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Çekmeköy Belediyesi arasında Crea Centers özelinde iş birliği ve potansiyel destek imkanları konuşulduğu ziyarette proje kapsamında, yeni iş fırsatları yaratılarak istihdamın artırılması, kültürel ve yaratıcı sektörlere odaklanarak ulusal ve yerel ekonomiye katkı sağlanması üzerinde duruldu. Merkezin; eğitim, etkinlik, ürün tanıtım ve mentorluk programlarıyla bireylerin ve şirketlerin becerilerini geliştirmesinin, bu alanda çalışan insan kaynağının niteliğini artırarak uzun vadeli ekonomik ve sosyal faydalar sağlaması bekleniyor.

Bakan Kaçır, Crea Center Çekmeköy üyeleriyle de bir araya gelerek üyelerin projelerini dinledi, tasarımlarını ve ürünlerini deneyimledi.