Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

BAŞKAN ORHAN ÇERKEZ, BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

1 Haziran 2024, Cumartesi

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, bölge gazetecileri ile istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı. Çerkez “ Görev süremiz boyunca uyum içinde çalışacağız” dedi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, Çekmeköy’de görev yapan yerel basın mensuplarıyla Güngören Spor ve Sosyal Tesisleri’nde buluştu. Bölge gazetecilerinin katıldığı toplantıda Çekmeköy’e yeni dönemde yapılacak yatırımlar, geçmişten kaynaklanan sorunların çözümü üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Başkan Çerkez, samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda basın mensuplarından gelen tüm soruları cevapladı.

 

Basın mensuplarına hoş geldiniz diyen Başkan Çerkez “Seçimden sonra yoğun tempomuz devam ediyor. Uzun zamandır sizlerle bir araya gelmek istiyorduk. Bugüne nasip oldu. Seçim sürecinde seviyeli ve kaliteli habercilik yaptınız. Demokrasinin gereği güzel bir seçim süreci geçirdik. Diğer belediye başkan adaylarımızla birlikte herkese örnek olacak bir süreç oldu. Hepsine sizlerin huzurunda ayrıca bu sağlıklı ortam için teşekkür ediyorum.  Seçim sürecinde sokak ve caddelere asılan bayraklardan ve seslerden rahatsız olan komşularımız olmuştur. İnşallah önümüzdeki süreçte teknoloji geliştikçe bu tür çevre ve ses kirliliği de oluşmayacaktır, propaganda süreci daha gelişmiş ve modern bir şekilde sürdürülecektir.  Sizler de sahada emek ve alın teri akıttınız. Bugün bir araya gelelim hem bugüne kadar yaptıklarımızı konuşalım, hem de sizlerin sahada aldıkları bilgileri ve geri dönüşleri istişare edelim istedik. Görev süremiz boyunca uyum içinde çalışacağız “dedi.  

 

Arkamıza değil, önümüze bakıyoruz!

 

Basın mensuplarından gelen; işgaliyeler, park ve yeşil alanlar, otoparklar, spor tesisleri ve sportif faaliyetler, sosyal tesisler, yeni projeler, eğitim ve sağlık sorunları üzerine konuşan Başkan Çerkez; “ Göreve geldiğimiz günden bugüne 2 aylık bir zaman dilimini ardımızda bıraktık. Buraya çok iş sığdırdık. Önceliğimiz kucaklaşmak oldu. Halkımızın buna ihtiyacı vardı. O bunu yaptı, şu şöyle yaptı diye etrafı germektense sevgi dili ile Çekmeköy’de yaşayan tüm komşularımızla kucaklaşmak bizim önceliğimiz oldu. Biz arkamıza değil, önümüze bakacağız. Sağ olsun halkımızın teveccühü çok. Bizde buna layık olup çalışmalarımıza başladık. Önceliğimiz eksikleri, aksayan yönleri tespit olmak oldu. Hazırlıklarımızı tamamlamak için tüm ekibimizle saat gözetmeden çalışıyoruz. Çekmeköy’ümüzün ihtiyaçlarını biliyoruz ama birde halkımızdan dinlemek için her hafta bir mahallede halkımızı dinliyor yerinde çözümler üretiyoruz. Muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve kaymakamlığımız ile sürekli irtibat halindeyiz. Bugünde sizleri ağırladık, sizlerden dinlemek istedik. Daha sık buluşacağız, sizlerden gelen bilgiler ilçemizin geleceğini şekillendirmemiz için bize yol gösterecek, “ dedi.

 

 

 

 

Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması