Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

BAŞKAN ORHAN ÇERKEZ’DEN ÇEKSİAD’A ZİYARET

28 Haziran 2024, Cuma

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, stratejik dış paydaş ziyaretleri kapsamında Çekmeköy Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni (ÇEKSİAD) ziyaret etti.  Yapılan ziyarette; Çekmeköy’de yapılabilecek yatırımlar ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Çekmeköy’e yapılacak hizmetlerde kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile de sürekli istişarelerde bulunan başkan Çerkez, stratejik dış paydaş ziyaretleri kapsamında Çekmeköy Sanayiciler ve İş Adamları Derneği’ni (ÇEKSİAD) ziyaret etti. İlçedeki stratejik planlar ve genel konular üzerinde durulduğu ziyarete; Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, ÇEKSİAD Başkanı Erdal Albayrak, meclis üyeleri ile yönetim kurulu ve üyeleri katıldı.  Ziyarette Çekmeköy’de kazandırılabilecek yeni yatırımlar ve çalışmalar görüşüldü.

Kamu ve STK işbirliği çerçevesinde yapılan toplantıda Çekmeköy’de; kadınlara özel iş imkânları, afet konusu, çevre, imar durumu, trafik, gürültü, çevre kirliliği, havza yönetim planları,  elektrikli araçlar, kaldırım işgalleri, yaz spor okulları, altyapı, deprem toplanma alanları ve kentsel dönüşüm gibi ortak konular hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

ÜLKENİN TEMEL TAŞI SANAYİDİR

Sanayinin önemine dikkat çeken Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, ‘‘Doğruları yapmak, doğru projeleri üretmek önemlidir. Bilgi ve tecrübeleriniz ile yönetimimize katkı yapmanızı bekliyoruz. Bilgi ve tecrübeler bir değerdir. Bu değerler hep beraber çalışmamız ile vatandaşa hizmet olarak dönecektir. İlçede beraber yaşıyoruz, ortak noktada buluşup hep beraber bilgi ve birikimimizi Çekmeköy halkı için gece gündüz harmanlamalıyız. Sivil toplum kuruluşları bizim için önemlidir. STK’larda da kar amacı değil, halka hizmet vardır. İnsana saygı her şeyden önce gelir. Çekmeköy’de beraber yaşayacağız. Kamusal alanlarda beraber bir aradayız. Önemli olan adaletli, sistemli, kanuni, nizami olarak ilçe için çalışmaktır. Sizin görüşlerinizi almaya geldik. İstişare bizim için değerlidir” dedi.

Katılımcı yönetim ilkesini benimseyen belediyecilik anlayışımız ile 2025-2029 Stratejik Plan hazırlıkları kapsamında sizlerin görüş ve önerilerinizi alarak ilçemizin geleceğini birlikte planlamaktayız. Görüş ve önerilerinizi; https://ebelediye.cekmekoy.bel.tr/webportal/index.php?wwsayfa=8191&anket=34  adresinde bulunan anket ile bizlere iletebilirsiniz.


Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması