Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

BAŞKAN POYRAZ MUHTARLARLA BULUŞTU

28 Ekim 2022, Cuma

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Dünya Muhtarlar Günü programında ilçede görev yapan 21 muhtarını ağırladı.

Çekmeköy’de görev yapan 21 Mahalle muhtarı Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen muhtarlar günü kutlama organizasyonunda buluştu. Çamlık Kafe’de gerçekleşen toplantıda Çekmeköy’e yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar üzerine istişareler gerçekleşti.

Programa muhtarlardan gelen görüş öneri ve isteklerle başlandı. İlk sözü alan Ekşioğlu Mahalle Muhtarı Nizamettin Kaya Şile Yolu Kavşağı müjdenizi bekliyoruz dedi. Bunun üzerine açıklama yapan Başkan Poyraz “ İlçemizde iki bölgemizde ciddi trafik sorunumuz vardı. Birincisi Nişantepe Kavşağındaki ışıklardan kaynaklı. Onun için çalışmalarımıza başladık, asfaltı dökülüyor. Yakın zamanda tamamlayacağız inşallah. Asıl trafik sorunu ise Taşdelen Yenidoğan kavşağında yaşanıyor. Orada aslında bir plan yapılmıştı ama sonradan İBB tarafından bölgede dört yıldır yapacağız denmesine rağmen çalışma yapılmadı. Biz de Ulaştırma Bakanlığımızla görüştük, talepte bulunduk. Sağ olsunlar çalışma yapacaklar bölgede. Şantiyeyi kurdular. Çok kısa bir zaman içinde çalışmalar başlayacak. Şile yolu üzerinden vatandaşlarımız üst geçitle Taşdelen- Alemdağ, Ekşioğlu ve Çatalmeşe bölgemize bağlanacaklar, “dedi.

Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Yadigar Aslan’ın kreş için bina veya arsa tahsisi talebine de cevap veren Başkan Poyraz “ Taşdelen’de lunaparkın bulunduğu yerde 3 bin metre kareye yakın bir kreş alanını İBB ‘ye tahsis ettik. Yine Hamidiye Mahallesi’nde bir alanın tahsisini sağladık. Merkez Mahallemiz ve Mimar Sinan Mahallemiz kesişimin de bir kreş için biz çalışmalarımıza başladık. İnşallah İBB de en kısa sürede çalışmalara başlar. Ayrıca Taşdelen bölgemizde de valiliğimizin bir kreş çalışması olacak, ” dedi.

Kirazlıdere Mahalle Muhtarı Orkun Karakaya  ise  Kışla Caddesi’ne yapılması planlanan yeni bisiklet -yürüyüş yolu projesi  ve mahalleye ulaşım konusunda taleplerde bulundu. Başkan Poyraz “ Kışla caddesi projesi için tüm adımların atıldığını ve yakında çalışmalara başlanacağını belirtti. Ayrıca mahalleye yeni bağlantı yolları için gelen talebi değerlendireceğiz diyen Başkan Poyraz, yol için talepte bulunulan yer konusunda da  ilgili kurumlarla gerekli görüşmelerin yapılacağını belirtti.  

Programda söz alan Reşadiye Mahalle Muhtarı Erkan Akyılmaz ise,  “Konuşmama teşekkürle başlayıp teşekkürle bitireceğim. Belediye binamıza gidiyoruz başkanımızla başkan yardımcılarımızla kendi muhtarlık binamızdaymış gibi rahat şekilde ve uyumlu şekilde görüşüyoruz. Personellerinizden de Allah razı olsun. Mahallemizde yükselen aile sağlığı merkezi için hepinize teşekkür ediyorum, “dedi.

Çatalmeşe Mahalle Muhtarı Ömer Lutfi Gürsoy, “ Yaptığınız hizmetler için teşekkür ediyorum. Çatalemeşe’de hızla yükselen Aile Sağlığı Merkezi için de ayrıca teşekkür ediyoruz. Halkımızda mutlu biz de çok mutluyuz dedi,” dedi.

Hamidiye Mahallesi Muhtarı Turgay Bozkurt “ Gözümde canlandırdım eksik bulup ta söyleyeyim diye düşündüm ama öyle ciddi bir anlamda eksiğimizi bulamadım, çok teşekkür ediyorum. Kreş isteğimiz vardı onunda arsasını İBB ye tahsis etmişsiniz sağ olun,” dedi.

Mehmet Akif Mahallesi Muhtarı Sertif  Yılmaz “ Mahallemizin hemen yanında eski ulus pazarı alanında yapılması planlanan ortaokul mahallemize eğitim konusunda nefes aldıracak. Muhtarlığı, belediye başkanlığını bir köşeye bırakıp bir yurttaş olarak söylüyorum Mahallemizde yarım kalan itfaiye binası için utanıyoruz. İBB ‘nin yarım bıraktığı bu binanın yapım süreci için sizden takibini yapmanızı istiyoruz. “ dedi.

Ömerli Mahalle Muhtarı Hüseyin Uygun ise “ Kapatılan PTT  sizin sayenizde yeniden açılıyor. Teşekkür ediyorum dedi. “ dedi.

Sultançiftliği Mahallesi Muhtarı Engin Çelik;  Mahalleye kazandırılan prestij cadde ve kitap kafe için teşekkürlerini iletirken mahalle sakinlerinin bölgede banka ATM si talebi olduğunu iletti.  

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “ Her zaman dediğimiz gibi bu şehri birlikte kurduk birlikte yönetiyoruz. Biz mesaimizin büyük bölümünü ilçemizde sokaklarda, parklarda vatandaşlarımızın halini hatırını sorarak, sorunlara yerinde çözümler üreterek geçiriyoruz. Muhtar kardeşlerimizde mahallelerinde vatandaşlardan aldıkları talepleri, gördükleri eksikleri sağ olsunlar bize iletiyorlar. Biz de çözüm üretme noktasında elimizden gelen her şeyi yapıyor şehrimize birlikte hizmet ediyoruz. Uyum ve koordinasyon içinde şehrimiz için çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bugün gelen istek ve talepler bundan önce olduğu gibi not alındı, elimizden geleni yapacağız. Bizi ilgilendiren tarafından sorunları çözeceğiz. Bizim dışımızda kalan noktalarda ise taleplerimizi yapıp görüşmelerimizi sürdüreceğiz “ dedi.

 

Başkan Poyraz, program sonunda muhtarlara hediye takdim etti.

 

Genel ile ilgili diğer haberler