Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

CAMİLER VE CEMEVLERİNDE AŞURE BEREKETİ

28 Temmuz 2023, Cuma

Çekmeköy Belediyesi, Cuma Namazı sonrası ilçenin farklı noktalarında vatandaşlara aşure ikram etti.

Çekmeköy Belediyesi, Muharrem ayı münasebetiyle geleneksel hale getirdiği aşure dağıtımı bu yılda ilçenin farklı noktalarında gerçekleştirdi. Dev kazanlarda sabahın erken saatlerinde hazırlanmaya başlanan aşureler Cuma Namazı sonrası camilerde binlerce vatandaşa ikram edildi.  İlçedeki Cemevlerine ise talepleri doğrultusunda aşure malzemeleri ayrıca teslim edildi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’da Şahinbey Camii’nde vatandaşlara aşure ikramında bulunarak, bolluk ve bereketin sembolü olan Muharrem Ayı’nın ülkemize ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve afiyet getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Poyraz, “Birlik ve beraberliğin en güzel timsali olan bu ayda birçok malzemenin bir araya gelerek hazırlanan aşurenin bizim farklılıklarımızı temsil ettiğine inanıyorum. Bu ay münasebetiyle ülkemiz, islam alemi ve tüm insanlığın sevgi, saygı, birlik ve beraberlik içerisinde olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Bugün ilçemizin farklı noktalarında vatandaşlarımıza aşure yapımı ve ulaştırılmasında emeği geçen kıymetli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum,” dedi.

 

Genel ile ilgili diğer haberler