Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Çekmeköy Beledyiesi Ekpss Kursu Başladı

1 Şubat 2022, Salı

Çekmeköy Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde açılan EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) kursları başladı.

Çekmeköy Belediyesi’nin Merkez Mahallesi’ne inşa ettiği ve içerisinde birçok hizmetin verildiği Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yeni bir proje daha hayata geçti.  Özel gereksinimi bireyler için hayatın her alanında dokunan projelerle hizmet veren yaşam merkezinde açılan  Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı kursunda eğitimler başladı. Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerinin verildiği kursta; alanında uzman eğitim kadrosu görev alıyor. Derslere katılan öğrencilere ders dökümanları ise ücretsiz olarak teslim ediliyor.

Dersler Web Tv üzerinden yayınlanıyor

EKPSS kursuna katılmayan öğrenciler; dersleri belediye web tv üzerinden izleyebilecekler. Hafta içi her gün saat 19:00’da başlayacak yayınlara Türkiye'nin her yerinden www.cekmekoybelediyesi.tv adresinden ve www.cekmekoy.bel.tr adresinde yer alan Çekmeköy Web Tv sekmesinden ulaşılabilecek.

Kursa katılan kursiyerlerden Erhan Adıyamanlı, “Öncelikle bu programı yapan herkese teşekkür ederim. Hedeflerimiz ve kariyerimiz için bize güzel imkan sağlıyorlar. Öğretmenlerimizden müdürlerimizden hepsinden memnunuz. Burada KPSS için ders alıyoruz, 24 Nisan’da sınavımız var. İmkanlar çok iyi hepsinden Allah razı olsun.” diye konuştu.

Kursiyerlerden Neriman Çataloğlu ise “Öncelikle Belediyemize böyle bir imkan sunduğu için çok teşekkür ederiz. Eksik konularımız vardı, Belediyemizin desteğiyle hocalarımız çok yardımcı oldu. Kursumuz ücretsiz ve çok memnunuz. Hocalarımız çok iyi, anlamadığımız konuları tekrar ediyorlar, bizlere yardımcı oluyorlar. Ücretsiz kurs ve döküman desteği için Çekmeköy Belediyemize teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Eğitim ile ilgili diğer haberler