Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖY BİLİM MERKEZİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

23 Kasım 2023, Perşembe

Çekmeköy Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliği ile inşa edilen Çekmeköy Bilim Merkezi’nde çalışmalar devam ediyor.

Eğitim alanında ilçeye kalıcı eserler kazandırmaya devam eden Çekmeköy Belediyesi’nin TUBİTAK işbirliğinde hayata geçireceği Çekmeköy Bilim Merkezi’nde çalışmalara devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde 450 metrekare alana inşa edilen bilim merkezinde öğrencilere;  Astronomi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Atölyesi, Doğa Bilimleri Atölyesi, Teknoloji Atölyesi ve Tasarım Atölyesi’nde bilimsel konularda farkındalık kazanırken, sosyal yönlerini de geliştirme imkanı bulacak. Haftanın 7 günü alanında uzman hocalar eşliğinde 4 farklı branşta ders verilecek olan merkezde her branş için ayrı bir derslik hazırlanacak. Yıl boyunca devam edecek olan eğitimler ile birlikte yılda 3 bin öğrenciye eğitim verilecek.

Bilim merkezi; gelişmiş müfredatı zengin eğitim içeriği ve yeni nesil eğitim sistemini destekleyen metodolojisi ile etkileşimli eğitim alanında model merkezlerden birisi olacak. Atölyelerde eğitim alan öğrenciler; kendi roketlerini tasarlamadan uçurmaya, teleskop kullanım eğitimlerinde kendi teleskoplarını tasarlamaya, robotik tasarımdan 3 boyutlu sanal gerçeklik aktivitelerine kadar birbirinden çeşitli ders konuları ile hem eğlenecek hem de öğrenme fırsatı yakalayacak.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “İlçemizde bilime ve teknolojiye meraklı evlatlarımız için çok güzel bir mekan olacak Çekmeköy Bilim Merkezi’ni TUBİTAK işbirliği ile ilçemize kazandırıyoruz. Çalışmaların devam ettiği bilim merkezimizde, birbirinden güzel atölyeler ve dersler ile binlerce çocuğumuza alanında uzman hocalar eşliğinde eğitim vereceğiz. Evlatlarımız burada eğitim almalarının yanı sıra öğrendiklerini fiziksel ortama dökerek kendileri de yapma imkanına sahip olacak. Bilim merkezimizi İnşallah önümüzde ki sene hizmete alacağız. Şimdiden evlatlarımız için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Eğitim ile ilgili diğer haberler