Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖY’DE 19 MAYIS COŞKUSU

19 Mayıs 2024, Pazar

19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Çekmeköy’de de büyük bir coşku ve heyecanla kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’nun kurtuluş mücadelesini başlattığı bandırma vapuruyla Samsun’a çıkışının   105. Yılı büyük bir coşku ve heyecanla kutlandı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Çekmeköy’de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Düzenlenen programlara Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Damla Doğruyalçın, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Taşdelen Karanfil Parkta; saygı duruşu, istiklal marşı ve çelenk sunumuyla başlayan törenler Alemdağ Stadı’nda okulların resmi tören geçit töreni, folklor gösterisi, karate, okçuluk ve müzik dinletesi ile devam etti. İlçedeki okullarda 19 Mayıs temasıyla düzenlenen  resim, komposizyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllerini Çekmeköy Protokolünün elinden aldılar.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez “ Sevgili gençler…Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 105 yıl önce bugün hepimizin hafızalarına kazınan, “Ya bağımsızlık ya ölüm” sözlerini söyleyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin  kuruluş yolunun meşalesini yaktı. 19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, aydınlık bir geleceğin, inancın vücut bulduğu gündür. Bizlere düşen görev, Cumhuriyetimizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve gelecek nesillere teslim etmek olacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün taprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır…” İnancım odur ki, milletin istiklalini yine milletin azmi ve kararlılığı nesiller boyu yaşatacaktır. Bu güzel vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 19 mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun…” dedi.

Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması