Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖY’DE ONBİNLERCE GENÇ KONSERLERLE COŞTU

18 Eylül 2022, Pazar

İstanbul’un en genç ilçesinde on binlerce genç sınav maratonu ve okul seçme yorgunluğunu Çekmeköy gençlik konserleri ile attı… Çekmeköy belediyesi gençler için ünlü sanatçılar Sinan Akçıl, Göksel, Sefo ve Motive konserleri düzenledi.

Yaz aylarında YKS sınavı stresi yaşayan sonrasında kazandıkları üniversitelere yerleşen gençler ve liseye başlayan gençlerin eğitim öğretim dönemi öncesinde motivasyonu üst seviyeye çıkarmak için düzenlenen açık hava konserlerine binlerce genç ve aileleri katıldı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde düzenlenen konserlere; pop müziğin sevilen isimleri Sinan Akçıl ve Göksel, hayran kitlesinin büyük çoğunluğu gençlerin oluşturduğu Rapciler Sefo ve Motive katıldı.

Osmanlıda bizim Mustafa Kemal Atatürk’te !

Çekmeköylü gençler adına sanatçılara çiçek takdim eden Başkan Ahmet Poyraz,  Çekmeköylü gençlere seslendiği konuşmasında “ Birileri zannediyor ki sadece kendileri konser veriyor. Ama Çekmeköydeki konserin bir farkı var. Biz diyoruz ki; Osmanlıda bizim Mustafa Kemal Atatürk’te bizim. İşte farkımız bu. Sefo’da bizim Tarkan’da bizim. Biz bu ülkede yaşayan Lazıyla, Kürdüyle, Çerkeziyle, Alevisi, Sunnisiyle hep beraber kardeşiz. Büyük bir Türkiyeyiz. Bizim farkımız bu. “ dedi.

Ünlü sanatçı Sinan Akçıl; “ Stres atmak için birebir doğru konserler. Çekmeköy halkı bugün enerjisini atacak inşallah. Çok sevdiğim bir ilçe Çekmeköy ve çok büyük bir başkanları var. İnanın bana bence çok doğru yerdeler ve Çekmeköy  benim İstanbul’da en sevdiği ilçelerin başında geliyor diyebilirim, “dedi. 

 

 

Kültür Sanat ile ilgili diğer haberler