Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖY’DE RAMAZAN COŞKUYLA GEÇECEK

11 Mart 2024, Pazartesi

Çekmeköylüler, Çekmeköy Belediyesi’nin hazırladığı Ramazan Özel programlarında kutsal ayın maneviyatını dolu dolu yaşayacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı için çeşitli çalışmalar yapan Çekmeköy Belediyesi, hazırlıklarını tamamladı. Ramazan öncesi ilçedeki ibadethanelerde bakım onarım ve temizlik çalışmaları, fırınlara destek için pide poşeti dağıtımı yapan belediye ekipleri, Ramazan etkinlikleri içinde çalışmalar gerçekleştirdi.  Ay boyunca devam edecek kültür sanat etkinliklerinin yanı sıra,  iftar sonrasında kültür merkezlerinde organize edilecek tiyatro, söyleşi ve konserlerde birbirinden ünlü isimler ağırlanacak. Camilerde ise; Ali Fıstık, Bünyami Araz, Ramazan Demirkan ve Cihat Öksüz gibi hafızlar Kur’an tilavetiyle gönüllere dokunacak.  Teravih namazları sonrasın da ise cemaate şeker ve salep ikramında bulunulacak.

Kültür etkinlikleri kapsamında, her yaş grubundan vatandaşlara hitap edecek sinema, tiyatro, konser, konferans ve söyleşilerin yanı sıra; Hayati İnanç, Bekir Develi, Serdar Tuncer, Vehbi Vakkasoğlu, Dursun Ali Erzincanlı, İbrahim Sadri gibi birbirinden ünlü isimlerde kültür merkezlerinde Çekmeköylü vatandaşlarla buluşacak.

Çekmeköy’de Ramazan Ayını dolu dolu yaşayacağız diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Her yıl Ramazan ayında birbirinden renkli, manevi açıdan da zengin organizasyonlara imza atıyoruz. Bu yılda kültür merkezlerimiz hep dolu olacak. Camilerimizde hafızlarımız kulaklarımızın pasını silecek gönüllerimize dokunacak. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı kapsayacak etkinliklerimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. İnşallah Ramazan ayını hakkıyla yaşayacağız” dedi.

Kültür Sanat ile ilgili diğer haberler