Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖY-TAŞDELEN-ALEMDAĞ YOL KAVŞAK PROJESİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

20 Kasım 2023, Pazartesi

Çekmeköy Belediyesi ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Yenidoğan Kavşağı’nda yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak için başlatılan Çekmeköy-Taşdelen-Alemdağ Yol Kavşak Projesi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Yaklaşık dört yıldır İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgede çalışma yapılması beklenen ama bir türlü çalışma yapılmayan Taşdelen- Yenidoğan Kavşağı Projesi için, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın Ulaştırma Altyapı Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler neticesinde çile yoluna dönen kavşakta trafik sorununun çözülmesi için başlanan çalışmalar hızla ilerliyor. Bölgede ki trafik çilesinden vatandaşları kurtarmak amacıyla Çekmeköy Belediyesi’nin özel çabaları ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapımına başlanan proje tamamlandığında; 642 metre üst geçit, 1 adet dere köprüsü, 1 adet otoyol geçit köprüsü ve ayrıca 277 metre yan yol imalata yapılmış olacak.

Hummalı bir şekilde çalışmaların devam ettiği yol kavşak projesi yapımında sona yaklaşıldı. Proje tamamlandığında; Ekşioğlu, Alemdağ, Çatalmeşe, Nişantepe, Taşdelen, Sultançiftliği ve Güngören mahallelerine girişler kolaylaşarak, bölgedeki trafik sorunu çözüme kavuşacak.

Çevre ile ilgili diğer haberler