Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖY’ÜN ÖZLENEN ORGANİZASYONU “REŞADİYE KİRAZ FESTİVALİ” YILLAR SONRA YENİDEN DÜZENLENİYOR

27 Haziran 2024, Perşembe

Çekmeköy Belediyesi, ilçenin sevilen organizasyonu Reşadiye Kiraz Festivali’ni yıllar sonra yeniden düzenliyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, 30 Haziran’da düzenlenecek ve içerisinde birbirinden renkli etkinliklerin yer alacağı festivale tüm Çekmeköy halkını davet etti.

Çekmeköy Belediyesi’nin geçmiş yıllarda düzenlediği ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği “Reşadiye Kiraz Festivali” yıllar sonra yeniden düzenleniyor. 30 Haziran Pazar günü Reşadiye Mesire Alanı’nda düzenlenecek festival saat 14:00’te başlayacak. Birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak festivalde, kiraz temalı; tişört boyama atölyesi, ahşap biblo yapımı atölyesi, kupa boyama atölyesi, çerçeve boyama atölyesi, şapka boyama atölyesi, mozaik atölyesi ve ahşap sepet yapım atölyesi ile Çekmeköylüler kiraz tadında bir hafta sonu geçirecek. Festivale katılan vatandaşlara kiraz ikramı da yapılacak.

Organizasyonda ayrıca, pop sanatçısı Ferat Şimşek ve Türk halk müziği sanatçısı Lütfü Güner’de sevilen şarkıları ile sahne alacak.

REŞADİYE KİRAZ FESTİVALİ KÜLTÜRÜNÜ YENİDEN CANLANDIRIYORUZ

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez; “Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ilçemizin unutulan değerlerinden birisi olan Reşadiye Kiraz Festivali kültürünü yeniden canlandırıyoruz. Kendine has yapısı ve benzersiz lezzeti bulunan Reşadiye kirazımızı Çekmeköylü komşularımızla buluşturacağız. Birbirinden güzel ve çeşitli organizasyonlar ile yıllar sonra tekrar hayata geçirdiğimiz festivalimize 7’den 70’e tüm Çekmeköylü komşularımızı bekliyoruz. İlçemizin unutulan değerlerini gün yüzüne çıkartmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Reşadiye Mahalle Muhtarı Erkan Akyılmaz, “Kirazı ile meşhur olan Reşadiye Köyümüzün Kiraz festivali geçmiş yıllarda geleneksel hale gelmişti. Uzun bir süre ara verildikten sonra yeni belediye başkanımız Orhan Çerkez beyin katkıları ve destekleri ile tekrardan gündeme alındı. 30 Haziran Pazar günü Raşadiye’mizde siz değerli komşularımızı Kiraz Festivaline bekliyoruz” dedi.

Festival günü saat 13:00’te mahalle muhtarlıkları önünden Reşadiye Mesire Alanı’na servis kaldırılacak. 

#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması