Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖY’ÜN YENİ LİSESİNE ANLAMLI İSİM

18 Mart 2024, Pazartesi

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 2024-2025 eğitim öğretim döneminde hizmet verecek olan lise adının Prof. Dr. Necmettin Erbakan olacağını duyurdu.

Eğitim vadisi Çekmeköy’de yeni okul projelerinin yanı sıra 9 okulda da inşa çalışmaları devam ediyor. Bu yeni okullardan biri olan ve Çamlık Mahallesi ile Güngören Mahallesi’nin kesişimin de bulunan 32 derslikli lisenin adını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz sosyal medyadan yaptığı açıklama ile duyurdu. 2024-2025 yılında hizmet vermeye başlayacak olan lisenin adı ömrünü ilime, bilime ve milletine adayan Prof. Dr. Necmettin Erbakan adını taşıyacak.

Yeni lise içerisinde; laboratuvar, konferans salonu, kütüphane, yemekhane, bilgisayar odası ve gençlerin spor yapabilmesi için basketbol ve voleybol sahası yer alacak.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ İlçemizde 9 yeni okulda çalışmalarımız devam ediyor. Yeni eğitim öğretim dönemi öncesine bu okulları yetiştirme gayretindeyiz. Bu okullardan biri olan Çamlık ve Güngören Mahallesi kesişiminde inşa edilen okulumuza Erbakan hocamızın adını verme kararı aldık. İnşallah bu eğitim yuvasından yetişecek gençlerde Erbakan hocamız gibi ömrünü milletine adar ve çalışmalar yapar. Biz gençlerimiz için elimizden gelen gayreti gösteriyor onların fiziki ortamlarını geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşa çalışmaları devam eden okullarımız şehrimize hayırlı uğurlu olsun.“ dedi.

Eğitim ile ilgili diğer haberler