Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖY VATAN ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ YARATICILIKLARINI SERGİLEDİ

4 Haziran 2024, Salı

Çekmeköy Vatan Ortaokulu Okul Aile Birliği (OAB) Katkısıyla Bilim, Sanat, Resim ve Tasarım şenliği gerçekleşti.  Sergilenen iş ve projelerde öğrencilerin üretme ve başarma isteği olan parlak fikirleri vardı.

Vatan Ortaokulu, öğrencilerin yaratıcılıklarını sergilediği dopdolu bir günü geride bıraktı. Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen Bilim, Sanat, Resim ve Tasarım Şenliği’nde öğrenciler yeteneklerini gösterme fırsatı buldu.  Renkli ve eğlenceli geçen etkinliğe; Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, Okul Aile Birliği Başkanı, öğretmen, öğrenci ve veliler de katıldı.

Fen Bilimleri, Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım ders öğrencilerinin ilgi, istek ve becerileri doğrultusundan gerçekleşen etkinlikte öğrenciler tarafından yapılan; maketler, basit makinalar, ışıklandırma çalışmaları, hücre bölünmesi, resim ve kara kalem çalışmaları ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

Öğrencilerin heyecanının gözlerinden okunduğu ve ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği Bilim, Sanat, Resim ve Tasarım Şenliği, okulun kültürel ve akademik hayatına renk kattı. Etkinlikte; Vatan Ortaokulu öğrencileri yeteneklerini sergileme ve birbirleriyle paylaşma fırsatı buldu. Eğlenceli ve öğretici bir gün geçiren öğrenci ve katılımcılar, birçok konu hakkında bilgi sahibi olurken sergilenen projeleri gözleme ve deneyimleme fırsatı da buldu.

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez “ Gençler, çocuklar  bizim göz bebeğimiz. Bugün harika işlere imza atmışlar.  Gençlerimizin heyecan ve coşkusuna komşularımızla birlikte şahitlik ediyoruz.  Hep birlikte gelişimlerine destek verip, geleceğe ümitle bakmaları için çalışacağız ” dedi.

 

 

 

Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması