Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇEKMEKÖYLÜ GENÇLER KURULUŞ İLLERİNİ ZİYARET EDECEK

24 Ekim 2022, Pazartesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde Çekmeköy Belediyesi’nin organize ettiği gezilerle binlerce genç Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihine damga vurmuş şehirleri ziyaret edecekler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği “ Gençler ile Kuruluş İllerini Tanıyoruz” gezilerine başvurular başladı. 18-35 Yaş arası gençlerin 4 Kasım Cuma gününe kadar; Belediye Merkez Bina, Madenler, Alemdağ, Adnan Menderes Kültür Merkezi  Seri Nokta Birimleri ve Mobil Seri Nokta aracından  başvuruda bulunabilecekleri Edirne ve Bursa gezileri, 5 Kasım- 4 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “ 624 yıl boyunca Anadolu’dan Avrupa’ya, Asya’dan Afrika’ya adalet ile hükmeden Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış, tarihinde önemli yer edinen; Bursa ve Edirne gezilerinde gençlerimiz ağırlayacağız. Burada gelenek ve geleceği buluşturacak, gençlerimize bu önemli şehirleri ve bu şehirlerden dünyaya hükmeden ulu çınarın ulularını anlatacağız. İnşallah tüm gençlerimiz bu gezilerden hakkıyla istifade eder. Her zaman gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz, “ dedi.

 

Kültür Sanat ile ilgili diğer haberler