Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÇERKEZ’DEN PERSONELE; “BİRLİKTE ÇALIŞIP, BİRLİKTE YOL YÜRÜYECEĞİZ”

5 Nisan 2024, Cuma

Mazbatasını alarak göreve başlayan Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, ilk mesai gününde belediye personelleri ile buluşup önemli mesajlar verdi.

4 Nisan Perşembe günü mazbatasını alarak göreve başlayan Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, ilk mesai gününde belediye personelleri ile buluştu. Çerkez, belediye bahçesinde düzenlenen toplantıda;   “Bizim en iyi dostumuz işini iyi yapandır, en iyi dostumuz devletine sahip çıkandır, en iyi dostumuz Çekmeköy’lülere hoşgörü ile davranandır” dedi.

Huzur İçinde Çalışacağız

Çerkez sözlerine şöyle devam etti; “31 Mart’ta yapılan yerel seçimler büyük bir demokratik olgunlukla tamamlanmıştır. Bundan sonraki süreçte düne değil yarınlara bakarak hizmet edeceğimiz Çekmeköy’lü komşularımın huzuru, mutluluğu ve refahı için çalışacağız. Devlette devamlılık esastır. Bu devamlılığı en iyi bilenlerden birisi olarak siz çalışma arkadaşlarımın öz verisi ve azmi bizim için önemli olacaktır. Burada Allah izin verirse 5 yıl birlikte aile ortamında, huzur içerisinde hizmetlerle dolu bir süreç geçireceğiz.

Birlikte Çalışıp, Birlikte Yol Yürüyeceğiz

Burası devlet kuruluşu, keyfiyet yok, tasarruf var, liyakat var! Herkes hak ettiği işi yapacak, verilen görevi layıkıyla yerine getirecek. Huzur ve sükûnet içerisinde aile ortamında çalışacağız. Mühim olan Çekmeköy’e ve devlete hizmet etmek, amacımız budur. 5 yılı sağlıklı, projeler üreterek, komşularımızın yüzünü güne gülümseterek başlayarak geçirmek için ben dahil tüm arkadaşlarımız bu bilinçle hareket etmeli. Özellikle söylüyorum hiçbir çalışma arkadaşım tedirgin olmasın. Burası kamu kuruluşu.  Herkes işine huzurla yapsın. Sendikalar, haklarınız, özel kişisel sorunlarınız, giyim kuşamınız hiç kimseyi ilgilendirmez. Herkes özgür bir şekilde rahatına bakacak. Çekmeköy’de birlikte çalışıp, birlikte yol yürüyeceğiz “ dedi.

Bizim En İyi Dostumuz İşini İyi Yapandır

Sizden çalışma arkadaşlarım olarak özellikle tek ricam var diyen Çerkez, ”Olmazsa olmazımız kesinlikle kimsenin hakkını kimseye yedirmeyin. Her bir arkadaşım bildiği en iyi işi yapsın. Sorumluluk bilinci içerisinde hareket edelim. Çalışma arkadaşlarımın hepsi bir birlerine saygı, sevgi ve hoşgörü içerisinde yaklaşsın. En önemlisi komşularımız. Komşularımızı güler yüzle karşılanmalı. Unutmayalım bizler burada emanetçiyiz. Yaptığımız görevler geçicidir. Bizim için önemli olan kalıcı hizmetler bırakabilmemiz. Tüm çalışma arkadaşlarımdan ricam, liyakatli ortamda herkes işine sadık olsun. Mesai saatleri içerisinde bulunduğunuz süre içerisinde görevinizi layıkıyla yapın. Bizim en iyi dostumuz işini iyi yapandır, en iyi dostumuz devletine sahip çıkandır, en iyi dostumuz Çekmeköy’e hoşgörülü davranandır” dedi.

Herkesi kucaklayacağız

Başkan Çerkez sözlerine şöyle devam etti: “Çekmeköy’ün kurucu başkanı Ahmet Poyraz başkanıma teşekkür ediyorum. Bu ilçeye hizmetleri oldu. Yapılan yerel seçimlerde görevi ben devraldım. Ben sizlerden birisiyim. Hepimiz bu ilçenin ortak geleceği etrafında toplanmalıyız. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Farklı siyasi parti görüşlerimiz olabilir. Bizim için olmazsa olmaz, vatanın birliği, bölünmez bütünlüğümüz. 31 Mart’ta halk tercihini yaptı Çekmeköy için. Artık siyaset bitmiştir. İşimize odaklanmalıyız. Bana oy veren vermeyen bütün Çekmeköylü hemşehrilerime eşit mesafedeyim. Çalışan, üreten memur ve işçi arkadaşlarımızın hepsi benim kardeşim, arkadaşım, yoldaşımdır…”

Başkan Çerkez; 9 gün sürecek bayram tatili öncesinde tüm personelin elini tek tek sıkarak bayramlarını tebrik edip ailelerine selamlarını iletti.

Genel ile ilgili diğer haberler
#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması