Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Crea Center Çekmeköy Kullanıcıları Buluştu

30 Mart 2022, Çarşamba

Çekmeköy Belediyesi’nin Avrupa Birliği tarafından desteklenen vizyon projesi Crea Centers ile yaratıcı endüstriler alanında faaliyet gösteren girişimcilere yepyeni kapılar açılıyor. Proje Çekmeköy’ün takım liderliğinde 5 ülkede aynı anda hayata geçiriliyor.

   Çekmeköy Belediyesi Crea Centers projesi, dijital devrim çağında önemli bir sektör haline gelen yaratıcı endüstriler alanında girişimciler için bir merkez üssü kuruyor.  Avrupa Birliği tarafından desteklenen projede, yaratıcı endüstriler alanında faaliyet gösteren girişimcilere yeni kapılar açılması için çalışmalar başladı.

   Projede yer alan tüm ortak kurumların katkısı ile 5 ülkede yaratıcılık merkezleri kurulmaya başlanan Crea Centers’ın Türkiye etabının temsilcisi olan Çekmeköy’de,  merkeze başvuruda bulunan yüzlerce aday arasından seçilen 17 girişimci ve proje ekibi ile bir tanışma ve  bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Adım adım tüm süreçlerin görüşüldüğü toplantıya, proje ortağı ülkeler uzaktan bağlantı yoluyla katıldı.  

   Seçici Danışma Kurulu mülakatlarını başarıyla geçen kullanıcılar ile yapılan toplantıda; merkezin kural ve olanaklarına,  etkinliklerden kullanıcılara ve  kazanımlara,  merkezde yer alan imkânlarda ekipmanlara kadar  çeşitli konular üzerinden değerlendirmeler yapıldı.

   Çekmeköy Belediye Belediye Başkanı Ahmet Poyraz adına toplantıya katılına Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar “ Vizyon projemizde her adım bizler için önemli ve heyecan verici.  Takım lideri olduğumuz projemizde bugün ilk kullanıcılarla tanıştık. Yeni kayıtlar almaya devam ediyoruz. Yapılan titiz çalışmalar sonucu seçilen 17 girişimcimize elimizden gelen desteği sağlayacağız,” dedi.

   Crea Center Çekmeköy başvuruları ve bilgi için aşağıdaki uzantıları kullanabilirsiniz.

   Başvurular: http://creacenter.cekmekoy.bel.tr/

   Web Sitesi: www.creacenters.com

   Detaylı bilgi: info@creacenters.net