Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

CREA CENTER ÇEKMEKÖY TEKNİK İNCELEME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

20 Haziran 2022, Pazartesi

Çekmeköy Belediyesi’nin Avrupa Birliği tarafından desteklenen, geleceği yakalamak isteyen girişimcilere büyük fırsatlar sunan  vizyon projesi Crea Centers emin adımlarla ilerliyor.

Avrupa Birliği Karadeniz Sınır Ötesi İşbirliği Programı Merkezi Otoritesi Romanya Kalkınma Bakanlığı Temsilcileri ile T.C. Dış İşleri Bakanlığı temsilcileri Çekmeköy Belediyesi’ni ziyaret ettiler.  Çekmeköy’de gerçekleşen teknik inceleme toplantısına Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz adına Başkan Yardımcısı ve Proje Yasal Temsilcisi Latif Coşar ile Crea Centers Proje ekibi katıldı.  

Teknik toplantıda, projenin tüm faaliyetleri ve Crea Center Çekmeköy Merkez inşaatının son durumunu anlatan bir sunum gerçekleşti. Sunumun ardından heyet, inşaat sahasını yerinde inceledi. Proje kapsamında yapılan işler, faaliyetler heyetle paylaşılarak doğrulandı.

 

Crea Centers Nedir?

Çekmeköy Belediyesi Crea Centers projesi, dijital devrim çağında önemli bir sektör haline gelen kültürel ve yaratıcı endüstriler alanındaki girişimciler için bir merkez üssü kuruyor.  Vizyon proje ile Karadeniz Bölgesi'nde yaratıcı endüstrilerin bölgenin yüksek potansiyeli ile ilişkili olarak geliştirilmesi, gelir ve istihdam açısından önemli katkılar sağlayacak hale getirilmesi hedefleniyor. Projede yer alan tüm ortak kurumların katkısı ile 5 ülkede yaratıcılık merkezleri kuruluyor. Yapılacak faaliyetler 5 ülkedeki tüm kültürel ve yaratıcı endüstri katılımcılarını bir araya getirerek etkileşimli bir ağ oluşmasını sağlanacak.

Detaylar için aşağıda yer alan adreslerden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Crea Center Çekmeköy başvuruları devam ediyor…

Başvurular: http://creacenter.cekmekoy.bel.tr/

Web Sitesi: www.creacenters.com

Detaylı bilgi: info@creacenters.net