Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

CREA CENTER ERASMUS ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI

11 Mart 2024, Pazartesi

Crea Center Çekmeköy'de Avrupa Komisyonu Erasmus programı kapsamında 4 ülkeden öğrenci ve öğretmenleri misafir edildi.

Crea Center Çekmeköy; Avrupa Komisyonu'nun desteklediği Erasmus programı kapsamında gerçekleştirilen "Gelecek için Sınıflar: Daha İyi Bir Eğitim için Sürdürülebilir Çevre" başlıklı proje çerçevesinde etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu etkinliğe; HÖV Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi, İspanya'dan IES Manuel de Falla Puerto Real Lisesi, İtalya'dan IIS Newton Pertini Camposampiero Lisesi ve Romanya'dan Colegiul Energetic Ramnicu Valcea Lisesi'nden gelen öğretmen ve öğrenci grupları katılım sağladı.

Ziyaretleri kapsamında, misafirler öğrencilere Çekmeköy Belediyesi'nin AB desteğiyle hayata geçirdiği "Crea Centers" projesi tanıtıldı. Ziyaret esnasında öğrenciler sürdürülebilir çevre temalı projelerini de sundular.

Öğrencilere yönelik olarak düzenlenen etkinliklerden biri de Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Miray Boğa'nın yönetiminde gerçekleştirilen "Sürdürülebilir Tasarım Atölyesi" oldu. Bu etkileşimli atölyede, sürdürülebilir malzemeler kullanılarak kuş evleri tasarlanıp üretildi ve merkezin bulunduğu orman içerisindeki ağaçlara asıldı.

Crea Center Çekmeköy, yenilikçi ve uluslararası bir proje olma özelliğiyle, ziyarete gelen konuklara ilham kaynağı olmayı sürdürüyor. Bu merkez çeşitli etkinliklerle uluslararası iş birliği ve öğrenme kültürünün geliştirilmesine önemli katkılar sağlıyor.

Eğitim ile ilgili diğer haberler