Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

DENES’TE YENİ DÖNEM İÇİN KAYITLAR ALINMAYA BAŞLANDI

26 Eylül 2022, Pazartesi

Çekmeköy Belediyesi’nin yeni nesil eğitim projesi DENES (Deneysel Eğitim Sistemi)’e 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için başvurular başladı.

Uygulayarak Öğreten Yeni Nesil Eğitim Projesi DENES (Deneysel Eğitim Sistemi)  ‘te ön başvuru ve kayıtlar başladı. 27 Eylül - 4 Ekim 2022 tarihleri arasında www.denesprojesi.com adresi üzerinden alınacak kayıtlar sonrası öğrenciler dört farklı kulüpte dokuz farklı branşta eğitim alabilecekler.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Her yıl olduğu gibi yeni eğitim öğretim döneminde de gençlerimizin ve çocuklarımızın yanındayız. Çağı yakalayan eğitim sistemimizle hem okulda hem de gündelik hayatlarında çocuklarımıza fayda sağlayacak eğitimleri içeren DENES projemizde kayıtları almaya başladık." dedi. 

Ömerli Bilgi Evi, Adnan Menderes Gençlik ve Kültür Merkezi, Turgut Özal Kültür Merkezi, Hamidiye Kültür Merkezi, Mehmet Akif Kültür Merkezi, Yunus Emre Bilgi Evi, Sultançiftliği Ek Hizmet Binası ve Sırapınar Semt Konağı’nda Uzman Eğitmenler tarafından gerçekleşecek kurslarda kulüp ve atölyeler ise şöyle;


Deneyimsel Öğrenme Kulübü
1- Bilişsel Becerileri Geliştirme Atölyesi
2- Türkçe / Edebiyat Paragraf Okur Yazarlık Atölyesi
3- Sayısal Okur Yazarlık Atölyesi
4- İngilizce Okumaları Atölyesi


Hobi Kulübü
1- Epoksi ve Ahşap Atölyesi

2- Drama Atölyesi

Bilim ve Teknoloji Kulübü
1- Kodlama ve Robotik Yazılım Geliştirme Atölyesi


Kültür Sanat Kulübü
1- Şiir ve Edebiyat Atölyesi

2- Sosyal Medya Eğitimi

 

 

Eğitim ile ilgili diğer haberler