Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Denes’te Yeni Dönem Kayıtları Başladı

27 Eylül 2021, Pazartesi

Çekmeköy Belediyesi’nin yeni nesil eğitim projesi DENES (Deneysel Eğitim Sistemi)’e 2021-2022 eğitim öğretim dönemi için başvurular başladı.

Uygulayarak öğreten yeni nesil eğitim projesi DENES (Deneysel Eğitim Sistemi)  ‘te ön başvuru ve kayıtlar başladı. 27 Eylül - 4 Ekim 2021 tarihleri arasında www.denesprojesi.com adresi üzerinden alınacak kayıtlar sonrası öğrenciler dört farklı kulüpte dokuz farklı branşta eğitim alabilecekler.

Eğitim bizim olmazsa olmazımız diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Eğitim ve öğretim geleceğimizin şekillenmesinde çok büyük bir öneme sahip. Çekmeköy Belediyesi olarak öğrencilerimizin eğitimlerine, ilgi alanları ve yeteneklerine katkı sağlamak amacıyla hazırladığımız DENES (Deneysel Eğitim Sistemi) projesi ile yeni bir eğitim modelinin gelişmesi hedefliyoruz.  DENES Projesi kapsamında çeşitli yaş grupları için Hobi Kulübü, Deneyimsel Öğrenme Kulübü, Bilim ve Teknoloji Kulübü, Kültür Sanat Kulübü oluşturduk. Böylece öğrenciler ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre tercih ettikleri atölyelerde deneyerek, uygulayarak, yaşayarak öğrenecek ve öğrendiklerini hayat pratiğine aktarabilecekler,” dedi.

Ömerli Bilgi Evi, Adnan Menderes Gençlik ve Kültür Merkezi, Turgut Özal Kültür Merkezi, Hamidiye Kültür Merkezi, Mehmet Akif Kültür Merkezi, Yunus Emre Bilgi Evi, Sultançiftliği Ek Hizmet Binası ve Sırapınar Semt Konağı’nda uzman eğitmenler tarafından gerçekleşecek kurslarda Kulüp ve Atölyeler ise şöyle;

Deneyimsel Öğrenme Kulübü

1- Bilişsel Becerileri Geliştirme Atölyesi

2- Türkçe / Edebiyat Paragraf Okur Yazarlık Atölyesi

3- Sayısal Okur Yazarlık Atölyesi

4- İngilizce Okumaları Atölyesi

Hobi Kulübü

1- Epoksi ve Ahşap Atölyesi

2- Drama Atölyesi

Bilim ve Teknoloji Kulübü

1- Kodlama ve Robotik Yazılım Geliştirme Atölyesi

Kültür Sanat Kulübü

1- Şiir ve Edebiyat Atölyesi

2- Sosyal Medya Eğitimi

Eğitim ile ilgili diğer haberler