Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Ekipler Karla Mücadelede Sahadaydı

1 Şubat 2022, Salı

İstanbul’da etkili olan kar yağışının ardından ilçemizdeki tüm cadde ve sokaklarda yoğun şekilde çalışan ekipler; sıcak yemek hizmeti, sokak hayvanları besleme, kar küreme, tuzlamanın yanı sıra birçok çalışmaya imza attı.

İstanbul’da etkili olan kar yağışından günlerce önce hazırlıklarını tamamlayan Çekmeköy Belediyesi ekipleri, 7/24 esasına dayanarak sahada çalışmalar gerçekleştirdi. İlçedeki tüm cadde ve sokakların kürenmesi,tuzlama,  kamu kurumları, camiler, muhtarlıklar, aile sağlığı merkezleri, ve durak önlerini temizleyen ekipleri; evde yemek yapacak kimsesi olmayan ihtiyaç sahiplerine ise düzenli olarak sıcak yemeklerini ulaştırdılar.

İlçe genelinde düzenli olarak yapılan sokak hayvanlarını besleme çalışmalarını da artırtan Çekmeköy Belediyesi, yoğun yağış atında yiyecek bulmakta zorlanan sokaktaki canlar içinde çalışmalarına yoğunluk kazandırdı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Gönül belediyeciliğin izlerini ilçemizdeki tüm cadde ve sokaklara nakşeden, gece gündüz demeden çalışan;  insanımıza, Allah’ın bize emaneti sokaktaki canlarımıza bir öf demeden var gücü ve samimiyetiyle hizmet götüren kıymetli mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bir yandan sokak sokak vatandaşlarımıza hizmet götürürken, bir yandan da kar yağışının keyfini çıkarmak isteyen vatandaşlarımız için “Kar Şenliği” organize ettik. Halay ve horon eşliğinde doyasıya eğlenen hemşehrilerimize sucuk ekmek ikram ettik. Bu sene ilkini düzenlediğimiz etkinliğimizi inşallah bundan sonraki yıllarda da kar yağış olması durumunda organize edeceğiz,” dedi.

Genel, Çevre ile ilgili diğer haberler