Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

El Emekleri Sergisi Büyük Beğeni Topladı

8 Mart 2022, Salı

Çekmeköy Belediyesi İş ve Sanat Merkezi’nde (ÇEKİM) eğitim gören kursiyelerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü temalı resim sergisi büyük beğeni topladı

   Çekmeköy Belediyesi İş ve Sanat Merkezi  ile Çekmeköy Halk Eğitim Merkezi tarafından Turgut Özal Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Elimin Emeği Kadın Ressamlar” sergisi ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı. Sergiye; Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak, kurs eğitmenleri, öğrenciler aileleri ve Çekmeköylü vatandaşlar katıldı.

   Sergi devam ederken  davetliler için düzenlenen programda Türk tarihine başarıları ile damga vurmuş, tarihe yön veren kadınların hayatlarından kesitler tiyatroyla canlandırıldı. Ardından gerçekleşen keman dinletisiyle devam eden programda katılımcalara Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın selamını ileten Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı,  “   Çekmeköy İş Ve Sanat Merkezlerimizde Halk Eğitim Müdürlüğü’müzün desteğiyle eğitim gören yüzlerce kursiyerimizin el emeği ürünlerini görmek bizleri çok mutlu etti. Bir  projeyi hayata geçirmek insana mutluluk veriyor, ama proje ile insanlara fayda sağladığını görmek proje sonrası ortaya çıkan eserleri görmek emin olun insanı daha çok mutlu ve motive ediyor. Ben bugün vesilesi ile; başta aile olmak üzere toplumun en önemli yapı taşı olan hayatımızın her alanında  emeği, alın teri, katkısı ve duası bulunan; sevgi, merhamet, şefkat timsali, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutluyorum, “dedi.