Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

En Uzun Gecede Kıyasıya Yarıştılar

22 Aralık 2021, Çarşamba

Longest Night/Run or Ride 2021 Çekmeköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde Taşdelen Ormanları’nda gerçekleşti.

İstanbul’da yılın en uzun gecesi yine macera dolu geçti.  Çekmeköy Belediyesi destekleri ile Uzunetap tarafından 2013 yılında ilki gerçekleştirilen ve Türkiye’nin ilk gece koşusu ve bisiklet yarışı olan “En Uzun Gece – Koş ya da Pedalla” (Longest Night/Run or Ride),  18 Aralık 2021 Cumartesi gecesi  bir kez daha Çekmeköy, Taşdelen Ormanlarında start aldı. Koşu ve bisiklet olmak üzere iki farklı dalda eşzamanlı olarak gerçekleşen yarışta; koşu 8K, koşu 20K, ultra maraton 45K ve bisiklet 30 olmak üzere 4 ayrı kategoride kıyasıya mücadele yaşandı.

Yarışmayı tamamlayan tüm sporculara başarı madalyası verilirken, dereceye giren yarışmacıları ise Uzunetap ve sponsorlardan tarafından sürpriz hediyeler verildi.

Yarış öncesi ve sonrası start alanında kurulan sahnede düzenlenen çeşitli etkinliklerle sabahın ilk saatlerine kadar süren programda heyecan hep üst seviyedeydi.  Bando takımı ile ısınma hareketleri gerçekleştiren sporculara, alanda kurulan sobaların başında çay ve çorba ikram edildi.

Karanlık ormanda başlarına ve ayak bileklerine taktıkları ışıklarla yollarını bulmaya çalışan yarışmacılara her 100 metrede bir asılan fosforlu bezler yön gösterdi.

Genel, Spor ile ilgili diğer haberler