Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SAYGIYLA ANILDI

10 Kasım 2023, Cuma

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk vefatının 85. yılında Çekmeköy’de rahmet ve minnetle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete uğurlanışının 85. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Çekmeköy’de de düzenlenen törenle saygı ve minnetle anıldı. Taşdelen Atatürk Meydanı’nda düzenlenen çelenk töreni; Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları öğrenciler ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Çelenk töreni sonrası, Turgut Özal Kültür Merkezi’nde Mehmetçik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen bir anma programı da gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda öğrenciler tarafından şiirler okundu, oratoryo dinletisi gerçekleşti. Sinevizyon gösterimi ile devam eden programda öğrenciler zeybek oyunu gerçekleştirdi.

Kaymakam Resul Çelik, Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, ilçe genelinde düzenlenen Atatürk konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, törenlerde görev alan Mehmetçik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine emekleri için teşekkür etti. Programın ardından salon dışındaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının bulunduğu sergi gezildi.

 

Genel ile ilgili diğer haberler