Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

GENÇLER 19 MAYIS KONSERLERİNDE DOYASIYA EĞLENDİ

20 Mayıs 2024, Pazartesi

Çekmeköy Belediyesi’nin Güngören Spor ve Sosyal Tesislerinde düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine binlerce vatandaş katıldı.

Çekmeköy Belediyesi’nin gün boyu düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinin finali Güngören Spor ve Sosyal Tesislerinde düzenlenen konserlerle yapıldı. Seyyah, Sattas ve Zeyn’el gibi müzisyenlerin sahne aldığı kutlama programında final Yeni Türkü ile yapıldı. Bir birinden renkli türküleri dinleyen Çekmeköylüler saatlerce süren etkinliklerde doyasıya eğlendiler.

Çekmeköylü vatandaşlar adına Yeni Türkü’ye çiçek takdim eden Başkan Çerkez "Bugün 19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlığa giden maşalesinin yakıldığı gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu hedefe yürümek üzere gençlerimize rehberlik etmiş olduğu, hedef gösterdiği değerleri anma ve anlatma günü. Çekmeköy'de bugün gençlerimiz için çeşitli etkinlikler düzenledik. Mühim olan Atatürk'ü anlamak, onun eserlerini gençlere anlatmak, onun değerlerinin ne kadar kıymetli olduğunu insanlarımıza göstermek. Bu amaçla konserler ve etkinlikler düzenledik. Bugün halkla buluştuk. Gençlerimiz ve vatandaşlarımız sosyal kafelerimiz  çok pahalı olduğu için bu tesislerimize  gidemiyorlardı. Bir talepleri vardı. 19 Mayıs vesilesi ile bundan sonra tüm sosyal kafelerimizde onlardan gelen talep doğrultusunda,  fiyatlarımızı komşularımızın ödeyebileceği miktarlara çektik. Çekmeköy'de dört mahallemizde genç öğrencilerimiz var. Bunlar okullarına ulaşmakta zorluk çekiyorlardı. Onlara yarından itibaren okullarına ulaşsınlar diye servis düzenledik. Mühim olan gençlerimize faydalı olmak onlara fırsat eşitliği vermek onları geleceğe tam donanımlı, bilgili, becerikli olarak hazırlamak. Bu bizim görevimiz” dedi.

Konsere katılan vatandaşlardan Aynur Doğan, "Yıllar sonra ilk defa Çekmeköy'de bu kadar güzel bir bayram kutluyoruz. Çok gururluyuz ve onurluyuz. İnanıyorum ki Cumhuriyet ilelebet bizimdir ve devam edecektir" dedi.

#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması