Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Gençler İçin Yeni Basketbol Sahaları

29 Temmuz 2021, Perşembe

Çekmeköy Belediyesi okul bahçeleri ve parklara 20 yeni basketbol sahasının yapımı için çalışmalara başladı

Çekmeköy Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile yeni gençlik yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz geçtiğimiz Mart ayında imzaladığı protokole Çekmeköy’e 20 basketbol sahasının yapımı için ilk adımı atmıştı.

Gençlik projeleri kapsamında; Hatice Mehmet Ekşioğlu İlköğretim, Şehit İzzet Yüksel İlköğretim Okulu, Nükte Sözen İlköğretim Okulu, Mehmetçik Lisesi, TOKİ Lisesi, İMKB Lisesi, 125.Yıl İlköğretim Okulu, Ekşioğlu Mah. Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu, Tevfik Ezel Kınay Meslek Lisesi, Erdal Yılmaz İlköğretim Okulu’nda yapımı tamamlanarak gençlerin kullanımına sunulan basketbol sahalarına yenileri ekleniyor. Önümüzdeki süreçte 10 olan sahaların sayısı yeni yapılacaklarla 30’a çıkarılacak.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “İlçemize kalıcı eserler kazandırmaya devam ediyoruz. Gençlerimize geçen mart ayında söz vermiştik. Çalışmalarımıza başladık. Yapım çalışmalarını tamamlayıp hizmete açtığımız 10 basketbol sahasına ek olarak yaptığımız bu 20 yeni saha da tamamlandığında inşallah 30 yeni basketbol sahamızı çok kısa bir süre içinde şehrimize kazandırmış olacağız. Hayırlı uğurlu olsun,” dedi.

Yatırım, Spor ile ilgili diğer haberler