Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

GÜN BİRLİK GÜNÜ !

6 Şubat 2023, Pazartesi

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve birçok ili de etkileyen deprem sonrası 85 milyon tek yürek oldu. Çekmeköy Belediyesi’nin başlattığı yardım çalışmalarına binlerce Çekmeköylü destek verdi.

Ülkemizi derinden sarsan büyük depremin ardından tüm yurtta olduğu gibi Çekmeköy’de de birlik ve beraberlik hakim oldu. Çekmeköy’de de tek yürek olan vatandaşlar Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy Kaymakamlığı öncülüğünde deprem bölgesinde yaraları bir nebze olsun sarabilmek için yardım çalışmalarına başladı. Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ve AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan  yardım tırlarını dularla yolcu etti.

Sabahın ilk saatlerinde deprem bölgesindeki enkaz çalışmalarına katılmak üzere yola çıkan 20 kişilik Çekmeköy Arama Kurtarma görevlisi bölgeye intikal ederek çalışmalara başladı.  16 personel ve 6 mühendisten oluşan belediye ekipleri bölgede toplam 42 personelle vatandaşlarımızın yanında olacak.  1 mobil büfe, 1 lojistik destek aracı, 1 lojistik destek koordinatör aracı, 6 lastikli kazıcı yükleyici, 1 bobcat ve 1 taşıyıcı tır, 4 jeneratör, 1 araçlı vinçimizde bölgeye doğru yola çıktı.

 

Deprem bölgesinde soğukta evsiz kalan vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Çekmeköylü vatandaşlarla birlikte hızlıca koordine olan belediye ekipleri,  battaniye, elektrikli ısıtıcı, çocuk bezi, kaban, kazak, bot, çadır, hijyen seti gibi çeşitli yardım malzemelerini de tedarik etti.  İlk etapta toplanan; 4 bin battaniye, 1700 ısıtıcı, 500 adet yatak, 500 kışlık kıyafet, 1750 gıda kolisi, 10 bin adet su 200 bin adet çocuk bezini deprem bölgesine ulaştırmak üzere yola çıktı.

 

 

Genel ile ilgili diğer haberler