Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

12 Haziran 2023, Pazartesi

Eğitim alanında ilçede yaptığı yatırımlara devam eden Çekmeköy Belediyesi, 2 bin metrekare alanda kreş ve gündüz bakım evi için çalışmalara başladı.

İlçede her alanda eğitime desteğini sürdüren Çekmeköy Belediyesi, çocukların okul öncesi eğitimden yararlanarak temel eğitime hazır hale geldiği kreş ve gündüz bakım evi projesinde çalışmalara başladı. Merkez Mahallesi’nde 2 bin metre kare alana inşa edilecek ve 3 kattan oluşan kreş ve gündüz bakım evi toplamda 2 bin 466 metre kare kapalı alan, 319 metre kare yeşil alandan oluşacak. Proje tamamlandığında Çekmeköy tam donanımlı kreş ve gündüz bakım evine kavuşmuş olacak. 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “İlçemizde eğitim alanında yaptığımız yatırımlara bir yenisini eklemenin heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Çocuklarımızın temel eğitime hazır hale geldiği kreş ve gündüz bakım evi için çalışmalara başladık. Merkez Mahallesi’ne inşa edeceğimiz bu eğitim yuvamızın Çekmeköylü anneler ve evlatlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Kreş ve gündüz bakım evimizi en kısa süre içerisinde tamamlayıp Çekmeköylü hemşehrilerimizin hizmetine açacağız inşallah,” dedi.

Eğitim ile ilgili diğer haberler