Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI’NDA YIL SONU ETKİNLİĞİ VE SERGİSİ DÜZENLENDİ

9 Haziran 2023, Cuma

Çekmeköy İş ve Sanat Eğitim Merkezi ve Çekmeköy Halk Eğitim Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında yıl sonu etkinliği ve sergi düzenledi.

Çekmeköy Belediyesi, Çekmeköy Kaymakamlığı ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Çekmeköy Halk Eğitim Merkezi ve Çekmeköy İş ve Sanat Merkezi’nde eğitim alan kursiyerlere yıl sonu etkinliği düzenledi. Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak ve Çekmeköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muzaffer Henden katıldı.

Turgut Özal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, Çekmeköy İş ve Sanat Eğitim Merkezi ve Çekmeköy Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim alan kursiyerler, kurslarda tasarladıkları takılardan oluşan defile düzenlerken Çekmeköy Güç Kardeşler Anadolu Lisesi öğrencileri de halk oyunları gösterisi düzenledi.

Yıl Sonu Sergisi Düzenledi

Çekmeköy İş ve Sanat Eğitim Merkezi ve Çekmeköy Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim alan kursiyerler yıl içerisinde ürettikleri ürünlerden oluşan sergi düzenledi. Sergide kursiyerlerin; giyim, geleneksel el nakışları, resim, seramik, çini, tezhip, minyatür, takı, desen çizimi, bambu sepet, geri dönüşüm gibi kurslarda yapmış olduğu el yapımı ürünler sergilendi. Sergiye çok sayıda Çekmeköylü katılım sağladı.

Okuma Yazma Kursunda Mezuniyet Töreni

Kurslarda okuma ve yazma eğitimi alan kursiyerler için mezuniyet ve kep töreni düzenledi. Okuma ve yazma kursunu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere protokol tarafından katılım belgeleri takdim edildi. Törende sahnede keplerini atma heyecanı yaşayan kursiyerler daha sonra hayat hikayelerini paylaştı.

 

Eğitim ile ilgili diğer haberler