Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

HAYDİ ÇOCUKLAR YAZ SPOR OKULLARINA

24 Haziran 2024, Pazartesi

8 Farklı branşta eğitimlerin verileceği Çekmeköy Belediyesi Yaz Spor Okullarına kayıtlar başladı.

Çekmeköy Belediyesi, çocuklarda spor bilincinin geliştirilmesi ve yaz tatilini keyifli hale getirilmesi amacıyla düzenlediği yaz spor okulları kapılarını açıyor. Bu yıl  büyük bir heyecanla beklenen yaz spor okullarında kayıtlar25  Haziran Salı günü  başlayıp, 28 Haziran Cuma günü bitecek. Kayıtlar hafta içi saat 10:00-16:00 arasında yapılacak. Ücretsiz olarak sunulan bu program, 7-13 yaş arasındaki çocukların yaz tatilini verimli geçirmelerine ve sporla iç içe olmalarına olanak tanıyacak. Spor Okullarının 1 Temmuz-29 Ağustos tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

Yaz spor okulları, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunacak 8 farklı branşta eğitimler verecek. Bu branşlar arasında basketbol, futbol, voleybol, cimnastik, kick-box, taekwondo,  okçuluk ve kort tenisi yer alıyor. Her branşta, alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek derslerle çocuklar hem spor yapma alışkanlığı kazanacak hem de yeni beceriler edinecekler.

Çekmeköy Belediyesi'nin yaz spor okulları, çocuklara sadece spor yapma fırsatı sunmakla kalmıyor; aynı zamanda sosyal becerilerini geliştirme, yeni arkadaşlıklar kurma ve yaz tatillerini eğlenceli ve verimli geçirme imkânı tanıyor.  Büyük ilgi görmesi beklenen yaz spor okullarıyla, çocukların unutulmaz bir yaz tatili geçirmelerini hedefliyor.

 BAŞARILI BİR NESİL SPORLA OLUR, EĞİTİMLE YÜKSELİR !

Spor okullarında binlerce çocuğumuzu ağırlayacağız diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez”Bbaşarılı bir nesil sporla olur, eğitimle yükselir ! Bizim amacımızı çocuklarımızın eğlenirken öğrenmesi. Onlar bizim geleceğimiz. Umut dolu yarınlarımız. Uzman eğitmenlerimiz 2 ay boyunca çocuklarımızın sporla birlikte ruhsal, bedensel v tüm gelişimlerini yakından takip edecek, onlara katkıda bulunacaklar. Tüm komşularımıza iyi eğlenceler diliyorum, “dedi.

KAYIT İÇİN EVRAKLAR VE KAYIT NOKTALARI

Spor okullarına kayıtlar aşağıdaki tesislerden bizzat form doldurularak yapılmaktadır. 

Spor okulları eğitim ve kayıt noktaları:

Futbol (6-12 yaş) : Dr. Mimar Kadir Topbaş Spor Kompleksi, Ömerli Halı Saha, Necati Alkan Halı Saha, Av. Sıddık Eraslan Spor Tesisleri

Basketbol (7-13 yaş) : Özgecan Aslan Parkı, Av. Sıddık Eraslan Spor Tesisleri

Cimnastik (5-10 yaş): Özgecan Aslan Parkı- Soğukpınar Kadın Spor Merkezi

Voleybol (8-12 yaş): Av. Sıddık Eraslan Spor Tesisleri

Kick-Box (7-13 yaş): Dr. Mimar Kadir Topbaş Spor Kompleksi

Taekwondo (7-13 yaş): Çekmeköy İlçe Spor Müdürlüğü (Alemdağ) 

Okçuluk (6-12 yaş) : Av. Sıddık Eraslan Spor Tesisleri- Etnospor Ormanköy

Kort Tenisi( 5-11 yaş) : Özgecan Aslan Parkı

#NeGüzelsinÇekmeköy

Mobil Uygulamalarımız

Çekmeköy Belediyesi Android Uygulaması Çekmeköy Belediyesi IOS Uygulaması