Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

MEHMET AKİF MAHALLESİ SEMT PAZAR ALANI AĞAÇ SULAMA ÇALIŞMALARI HAKKINDA

19 Temmuz 2022, Salı

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Mehmet Akif Mahallesi’nde yapılması planlanan semt pazar alanı hakkında geçtiğimiz ay içerisinde belirli haber mecraları ve çevrelerce; kasıtlı ve gerçekle bağdaşmayan “bilgiler gerçekmiş gibi kamuoyuna yansıtılarak algı yaratılma çabası içine girilmişti.  Tarafımızca yapılan açıklamalarla tezleri çürütülen aynı çevreler, semt pazarı alanı ve çevresinde provokatif eylem ve tutumlarını maalesef sürdürmeye devam etmektedirler.

                                                 

29.11.2021 tasdik tarihli 1/5000 Ölçekli Çekmeköy Nazım İmar Planı’nda “Semt Pazar  Alanı” , 1/1000 ölçekli Çekmeköy Uygulama İmar planlarında ise “ Belediye Hizmet Alanı “  olarak kalan bölgedeki ağaçların bakımları ve sulamaları,  belediyemize devrinden itibaren iki günde bir olmak üzere düzenli şekilde yapılmaktadır.  18.07.2022 Pazartesi günü ise ne amaçla olduğu bilinmeyen bir şekilde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden belediyemiz sorumluluk alanında bulunan alana sulama çalışması için tankerler gönderilmiştir. Yaklaşık 2 aydır devam eden süreçte bölgeye uğramayan tankerlerle oluşturulmaya çalışılan ortam ve algı kabul edilemezdir.  Çekmeköy Belediyesi görev ve sorumluluğunda bulunan alana girilmek istenmesi açık şekilde hak ihlalidir. Bu ve benzeri tutum ve davranışları sergileyenlerin asıl amacının tabiri caizse “Üzüm Yemek Değil Bağcıyı Dövmek “ olduğu aşikardır.

 

Kesilen ağaçlarla ilgili açacağınız davanın akıbeti merak konusu

Ağaç sulama hassasiyetini böyle bir dönemde semt pazar alanı çevresinde gösterenler, geçtiğimiz aylarda aynı bölgede İBB tarafından kesilen ağaçlarla ilgili tek kelam dahi etmemiş, hatta bu ağaçların kesiminden belediyemizi sorumlu tutarak belediyemize dava açacaklarını belirtmişti. Ancak gerçekler gün yüzüne çıkınca (ağaçları kesenin İBB olduğu anlaşılınca) tutumlarını yüzde yüz değiştirmiş, açacakları davayı unutmuş, kesilen ağaçları ise unutturma çabası içine girmiştirler.

 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Genel ile ilgili diğer haberler