Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

NECATİ ALKAN SPOR VE KÜLTÜR MERKEZİ YENİLENDİ

24 Mart 2024, Pazar

Çekmeköy Belediyesi Aydınlar Mahallesi’nde bulunan spor ve kültür merkezinde yenileme çalışmalarını tamamlayıp hizmete açtı.

Çekmeköy Belediyesi’nin mahalle sakinlerinin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yenileme çalışmalarına başladığı Necati Alkan Spor ve Kültür Merkezi’nde çalışmalar tamamlanarak hizmete açıldı. İçerisinde Çekmeköy İş ve Sanat Merkezlerine bağlı çeşitli atölyeler, düğün ve nişanlar için salon, çocuklar için futbol eğitimleri verilen tesisler a’dan z’ye yenilendi. Geçtiğimiz yıl dış cephe alt yapısı yenilenen tesiste vatandaşlar daha modern ve konforlu ortamda hizmet alacaklar.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Taşdelen eski Belediye Başkanı Hüseyin Avni Sipahi, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan ve yüzlerce Çekmeköylünün katıldığı tesisinin yeniden hizmete açılış programı; mahalle sakinleri ve gençler arasında oynanan futbol müsabakasıyla yapıldı.

Programda katılımcılara teşekkür eden Başkan Poyraz “ Mahalle sakinlerimizden gelen talepler doğrultusunda hızla aksiyon alıp çalışmalarına başladığımız tesislerimizi yeniledik ve bugün elhamdülillah hizmete açtık. Gençlerimiz ve çocuklarımız burada spor yapacak. Mahalle sakini ablalarımız kurslarımızda eğitimini alacak, nişan ve toplantılar için salonumuzda ise hemşehrilerimiz daha modern bir alanda hizmet almış olacak. Hayırlı uğurlu olsun. Yeni dönemde Aydınlar, Soğukpınar, Cumhuriyet, Kirazlıdere Mahallelerimize yeni projeler kazandıracağız. Metro, okullar, spor salonları, kadın spor ve yaşam merkezleri, aile sağlığı merkezlerini ve yeşil alanları mahallelerimize kazandıracağız İnşallah ”dedi.

Programda gerçekleşen açılış maçının başlama vuruşunu  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Taşdelen Eski Belediye Başkanı Hüseyin Avni Sipahi birlikte gerçekleştirdi.

Spor ile ilgili diğer haberler