Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Öğrencilere Dijital Dershane Desteği

9 Kasım 2021, Salı

Çekmeköy Belediyesi  “Pakodemy” adlı  projesiyle sınav öncesinde öğrencilere destek oluyor.

Çekmeköy Belediyesi ilçedeki tüm devlet okullarında sınavlara  hazırlanan 8. ve 12. Sınıf öğrencilerine binlerce online içerik imkanı sunan dijital dershane sistemini hediye etti. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek uygulamanın kullanıcı adı ve şifre dağıtımını gerçekleştirdi. Başkan Poyraz tarafından öğrencilere dağıtılan kartlarda uygulama hakkında kullanım bilgileri yer alıyor. Öğrenciler, kartta bulunan kapalı kısmı kazıyarak şifrelerini elde edebiliyor, ardından “Pakodemy” uygulaması üzerinden kullanıcı adları ve şifreleri ile giriş yaparak dijital dershaneye erişim sağlıyorlar.

350 binden fazla soru

İlçedeki devlet okullarında eğitim gören öğrencilere hediye edilen dijital dershane sistemi içerisinde onlarca yayınevinden 350 binden fazla soru ve bu sorulara ait çözüm videosu bulunuyor. Modülde bulunan yapay zeka öğrencilerin cevaplarına göre onları takip ediyor ve yoğunlaşmaları gereken derslerle ilgili yol da gösteriyor. Kullanıcı adı ve şifreleri ile diledikleri yerde telefon ya da tabletlerinden uygulamaya girebilen öğrenciler bu sayede istedikleri zaman soru çözerek sınava hazırlık yapabilecekler.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “içinde bulunduğumuz çağa uygun olarak geliştirdiğimiz online lise ve üniversiteye hazırlık modülümüz sizin için özenle hazırlandı.  otobüste, kafede, kısacası her yerde cep telefonlarında ve tabletlerinzden ders çalışıp soru çözebilmeniz için hazırlanan modülümüzde binlerce soru ve cevap sizi bekliyor.  Sistemde yer alan yapay zeka uygulaması ile eksik olduğunuz  konular tespit edilecek ve   bilgi seviyenize  göre sorularla karşılacaksınız.  Yanlış cevapladığınız veya boş bıraktığınız sorular tekrar önünüze çıkacak. Böylece  bilginizi pekiştirmenize yardımcı olacağız. Unutmayın; sistemde yer alan özellik sayesinde soruları mail ve watsap yoluyla arkadaşlarınız ve  öğretmenlerinizle de paylaşabileceksiniz. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum, “dedi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak Çekmeköy Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek uygulamanın kullanıcı adı ve şifre dağıtımını gerçekleştirdi. Başkan Poyraz tarafından öğrencilere dağıtılan kartlarda uygulama hakkında kullanım bilgileri yer alıyor. Öğrenciler, kartta bulunan kapalı kısmı kazıyarak şifrelerini elde edebiliyor, ardından “Pakodemy” uygulaması üzerinden kullanıcı adları ve şifreleri ile giriş yaparak dijital dershaneye erişim sağlıyorlar.

Eğitim ile ilgili diğer haberler