Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Otizm Farkındalık Günü Programında Doyasıya Eğlendiler

1 Nisan 2022, Cuma

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği programda özel çocuklar ve aileleri doyasıya eğlendi.

   Çekmeköy Belediyesi’nin Engelsiz Yaşam Merkezi’nde düzenlediği Otizm Farkındalık Günü programına yüzlerce çocuk ve aileleri katıldı. Müzik dinletisi,  el baskısı, hatıra fotoğrafı alanı ile çeşitli ikramların yapıldığı programda,  Engelsiz  Yaşam Merkezi eğitmenleri çocuklarla çeşitli etkinliklere de imza attı.

   Aileleri ile dans eden çocukların neşesi görülmeye değerdi.
   Otizm bir hastalık değil bir farklılıktır Diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Ben bu işe gönül koymuş eğitimcilerin sonuna kadar desteklenmesi taraftarıyım ve elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Başta evlatları için var gücüyle çalışan anne babalarımız olmak üzere eğitimci kardeşlerime insanlık adına teşekkürü bir borç biliyorum, “ dedi.

   Programda selamlama konuşması yapan belediye başkan yardımcısı Ahmet Epli  “Aslında bugüne özel bir program ama biz Çekmeköy Belediyesi olarak belediye başkanımızın talimatlarıyla içerisinde bulunduğumuz bu güzel eseri Çekmeköy’de yaşayan değerli vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize, annelerimize, çocuklarımıza hediye ettik. Belediye olarak her zaman bu durumun farkındayız. Sosyal belediyecilik anlamında her gün çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bu merkez aslında bizim göz bebeğimiz. “ dedi.

   Engelsiz  Yaşam Merkezi’nde neler var?

  Dil ve Konuşma Terapisi, Özel Eğitim, Fizyoterapi, Ergoterapi, Sporla Rehabilitasyon, Duyu Bütünleme Terapisi, Pedagojik Danışmanlık, Hidroterapi(Havuz), Psikolojik Danışmanlığın  yanı sıra kültür-sanat, eğitim ve meslek atölyeleri,  EKPSS (Engelli Memerluk Sınavı Kursu) ve Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüm atölyesi ile de vatandaşlara hizmet veriyor.

 

 

Genel ile ilgili diğer haberler