Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Özel Gereksinimli Bireyler İçin Geleneksel Okçuluk Kursu Başlıyor

9 Mart 2022, Çarşamba

Çekmeköy Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde bir kurs daha hizmet veremeye başlıyor

   Çekmeköy Belediyesi’nin Merkez Mahallesi’nde inşa ettiği ve A’dan Z’ye özel gereksinimli bireyler için donattığı Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yeni bir kurs daha açılıyor. Geleneksel Okçuluk Kursu’nda yüzlerce vatandaşa hizmet verecek olan yaşam merkezindeki kursa başvuru için Seri Nokta birimlerinden ön kayıt yaptırılabilecek.

   Engelsiz  Yaşam Merkezi ; Dil ve Konuşma Terapisi, Özel Eğitim, Fizyoterapi, Ergoterapi, Sporla Rehabilitasyon, Duyu Bütünleme Terapisi, Pedagojik Danışmanlık, Hidroterapi(Havuz), Psikolojik Danışmanlığın  yanı sıra kültür-sanat, eğitim ve meslek atölyeleri,  EKPSS (Engelli Memerluk Sınavı Kursu) ve Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüm atölyesi ile de vatandaşlara hizmet veriyor.

   Alanında uzman eğitmenlerimizle vatandaşlarımızın yanındayız diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, " Birçok kurs ve eğitimle beşyüzü aşkın özel gereksinimli bireyimize merkezimizde uzman eğitmenlerle hizmet veriyoruz. Gelen talepler üzerine bir kursu daha açıyoruz. Geleneksel okçuluk kuruşumuz hayırlı olsun, “dedi.