Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Teknoloji Yatırımları Devam Ediyor

19 Mart 2022, Cumartesi

Ticarileştirme Odaklı Sürdürülebilir İşbirliği Platformu: İstanbul İnovasyon Ve Teknoloji Lisanslama Merkezi Projesi tanıtım toplantısı yapıldı

   Çekmeköy Belediyesi; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim A.Ş. ortaklığında kurulacak olan Dijitalpark Teknokent tarafından hazırlanan ve İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile hayata geçecek olan Ticarileştirme Odaklı Sürdürülebilir İşbirliği Platformu İstanbul İnovasyon ve Teknoloji Lisanslama Merkezi Projesi içerisinde yer alan Üniversite, STK, Organize Sanayi Bölgesi gibi iştirakçi kuruluşlar arasında yer alarak teknoloji alanında attığı adımlara bir yenisini daha ekledi.

   Belediyelerin, kamu kurumlarının, üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının, teknokentlerin, organize sanayi bölgeleri faaliyetleri işbirliğini artırmak üzere bir etkileşim platformu kurulması amacıyla gerçekleştirilen projenin tanıtım toplantısına; Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ı temsilen Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar katıldı.

   Toplantı; Dijitalpark Teknokent Çekmeköy yerleşkesinde gerçekleştirildi.

   Bölgeye, İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye katma değer sağlayacak bu projenin iştirakçileri arasında;  Çekmeköy Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), İstanbul Gedik Üniversitesi, Girişimci İşadamları Vakfı, İMES Sanayi Sitesi, Strateji ve İnovasyon Araştırmaları Derneği- İnovader, İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi, İstanbul Kent Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), Teknopol İstanbul ve MÜSİAD yer alıyor.

   İstanbul Kalkınma Ajansı yetkililerinin de aralarında yer aldığı katılımcılara hitaben Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Bayraktar açılış konuşması yaptı.  Tanıtım toplantısında projenin amaçları, hedefleri, ortakların görevleri ve  gerçekleştirilecek olan faaliyetler görüşüldü.