Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

ÜNİVERSİTE YOLCULUĞUNDA ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ YANINIZDA

28 Şubat 2024, Çarşamba

Çekmeköy Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine eğitim hayatında destek sağlamak amacıyla başlattığı “Üniversiteliye İstanbulkart Desteği” projesinde kayıtlar devam ediyor.

“Eğitim Vadisi Çekmeköy” vizyonu ile yıl içerisinde; kırtasiye seti desteği, üniversite sınavına hazırlık aşamasında dijital dershane imkanı, yıl sonlarında düzenlenen mezuniyet törenleri ve sınav sonrası üniversite tercih destek çadırları gibi destekleri ile öğrenciler ve ailelerin yanında olan Çekmeköy Belediyesi ilçede ikamet eden öğrencilere sağladığı toplu taşıma desteğine devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin 2023-2024 akademik yılı boyunca aylık abonman ücretleri Çekmeköy Belediyesi tarafından karşılanacak.

Gençlerin eğitim hayatına destek sağlamak amacıyla “Üniversite Yolculuğunda Çekmeköy Belediyesi Yanınızda” sloganıyla başlatılan projede alınan başvurular ile yaklaşık 2 bin öğrenciye toplu taşıma desteği sağlanıyor.

İstanbulkart abonman desteğinden örgün eğitim alan; ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinden faydalanabiliyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan öğrencilerin kayıtları esnasında alının İBAN adreslerine yatan tutar ile abonman işlemlerini kendileri gerçekleştiriyor. 

İstanbukkart abonman desteği başvuruları https://cekmekoy.bel.tr/ogrenci-istanbul-kart-destegi sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Kayıt için gerekli evraklar neler?

·         İkametgah Belgesi

·         Öğrenci Belgesi

·         Öğrenciye Ait IBAN

·         SGK Hizmet Dökümü

Eğitim ile ilgili diğer haberler