Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

YAŞAR DOĞU PARKI’NDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

13 Aralık 2023, Çarşamba

Çekmeköy Belediyesi’nin, Yaşar Doğu Parkı’nı yenilemek ve ilçeye yeni bir sosyal tesis kazandırmak için başladığı çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Çekmeköy Belediyesi’nin Mimar Sinan Mahallesi’nde yeniden tasarladığı Yaşar Doğu Parkı ve yeni sosyal tesiste çalışmalar devam ediyor. Revize çalışmaları tamamlandığında daha modern ve kullanışlı bir hale kavuşacak Yaşar Doğu Parkı’nda;11 bin 241 metrekare yeşil alan, 468 metrekare sosyal tesis alanı, basketbol sahası, oyun grubu alanı, spor aletleri alanı, bisiklet ve yürüyüş yolu, 34 araçlık otopark alanı ve lavabolar bulunacak. Sosyal tesis ve spor alanlarının bir arada bulunduğu proje tamamlandığında, Çekmeköy’e yeni bir sosyal donatı alanı kazandırılmış olacak.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Geçtiğimiz aylarda projesine başladığımız Yaşar Doğu Parkı’nda çalışmalarımız devam ediyor. İlçemize yakışır, daha modern ve vatandaşlarımızın kullanımına daha uygun bir parkı Mimar Sinan Mahallemize kazandırmış olacağız. Çalışmalarda da büyük oranda ilerleme kaydettik. Aynı zamanda parkımızın içerisinde yeni bir sosyal tesis de inşa ediyoruz. İnşallah çok kısa bir sürede parkı ve sosyal tesisi tamamlayıp Çekmeköylü hemşehrilerimizin hizmetine açacağız. İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Çevre ile ilgili diğer haberler