Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE ÇOŞKULU MERHABA

15 Eylül 2022, Perşembe

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı İsmihan İsmet Süzer ilköğretim okulunda gerçekleşti.

Kemerdere İsmihan İsmet Süzer İlk ve Ortaokulu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa; Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programda açılış konuşmasını Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdür Bayrak; okullara ve öğrencilerine kavuşmanın mutluluğunu ifade ettiği konuşmasında, eğitim kurumlarına olan destekleri için Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a teşekkür etti.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, konuşmasında tüm eğitim camiasına yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Çekmeköy Belediyesi olarak eğitime, okulların fiziki ortamına her türlü destekte bulunduklarını ve bulunmaya da devam edeceklerini ifade eden Başkan Poyraz, “Belediyemiz tarafından okullarımızın hijyen desteğimiz ve bakım-onarım desteklerimizin yanı sıra ailelerinin kıymetli öğrencilerimize de kırtasiye desteği yapıyoruz. İnşallah eğitim alanında çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdüreceğiz ” dedi.

Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, yeni eğitim ve öğretim yılının verimli ve sağlıklı bir yıl olmasını dilediği konuşmasında geçen dönem sonu Başkan Ahmet Poyraz ile lise son sınıf öğrencilerinin mezuniyet programlarını gerçekleştirdiklerini, şimdi de okula yeni başlayan öğrencilerle birlikte yeni eğitim öğretim yılının başlangıcını yaptıklarını söyleyerek, eğitimle iç içe olduklarını söyledi.

Kaymakam Çelik konuşmasında “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, İstanbul Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün himayelerinde okullarımızda büyük bir bakım ve onarım çalışmaları yaptık ama en önemlisi okullarımıza yeni okullar ilave etmek için ihaleler yaptık. Bazı okullarımızın inşaatları da devam ediyor ki bu okullarımızın arsaların tamamını Çekmeköy Belediye Başkanı Sayın Ahmet Poyraz’ın bize verdiği destekle okula hazır hale getirdik. Hepsinden önemlisi okullarımıza yeni sınıflar dahil ettik. Bu bizim için çok önemliydi. Sayın Başkanım Ahmet Poyraz’ın bu yeni sınıflara vermiş olduğu destek, Çekmeköy’ümüzde her zaman anılacaktır, tarafımdan güzel bir şekilde hatırlanacaktır. Eğitime, eğitimcilere bu denli destek veren Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Poyraz’a öğretmen arkadaşlarım adına size çok teşekkür ederim, aydınlık Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız adına da şükranlarımı sunuyorum. İlçemizin tüm okullarının problemleriyle, en ince ayrıntıya kadar yakından ilgilenen bütün bir sezon boyunca bir orkestra şefi gibi öğretmen arkadaşlarımla bir bütün olarak hareket eden kıymetli İlçe Milli Eğitim Müdürüm Burhan Bayrak’a da teşekkür ediyorum” dedi.

 

Programda öğrenciler tarafından halk oyunu, jimnastik, dans gösterileri ve müzik dinletisi, gerçekleşti. Daha sonra anasınıfı öğrencilerinin okulun duvarlarını süsleye el izi etkinliği gerçekleşti.

 

 

Eğitim, Çocuk ile ilgili diğer haberler