Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta

Yüzme Havuzlarında Eğitimler Başladı

3 Ağustos 2021, Salı

Çekmeköy Belediyesi’nin kurduğu yüzme havuzlarında çocuklar doyasıya eğleniyor.

Çekmeköy Belediyesi yaz yüzme havuzlarında her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce çocuk doyasıya eğleniyor. 7-14 yaş aralığındaki çocukların katıldığı kurslarda yüzme eğitimlerini Akademik eğitmenler veriyor. Eğitim havuzlarında ders alan çocuklar suyun tadını çıkarıyorlar.

Başkan Ahmet Poyraz “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle kurduğumuz bu alanlarda binlerce çocuğumuz doyasıya eğlenip vakit geçiriyorlar. Çocuklarımız inşallah okullar  açılana kadar yüzme havuzlarında hem eğitim alır hem de güzel vakit geçirirler. Ağustos Ayı’nda “Mahallemde Şenlik Var” etkinliklerimizde başlıyor. Tüm gençlerimiz ve aileleri etkinliklerimize bekliyoruz. Programlarımıza web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz, ” dedi.

Sultançiftliği İlkokulu, Fatma Talip Kahraman Kız İmam Hatip Lisesi ve Taşdelen 125. Yıl İlkokullarının bahçelerinde kurulan havuzlarda hijyen kurallarına büyük bir titizlikle dikkat ediliyor. Havuzlar; gün içinde verilen aralarda dezenfekte edilerek çocukların sağlıklı ortamda yüzmeleri için hazır hale getiriliyor.

Gerçekleştirilen yüzme kurslarında çocuklara mayo ve boneleri Çekmeköy Belediyesi tarafından dağıtıldı.

Kültür Sanat, Spor ile ilgili diğer haberler